Radyal Lastikler 1

Radyal Lastikler

Radyal yapıya sahip olan lastiklerin kullanım ömürleri çapraz katlı lastiklere göre çok daha uzundur, çapraz katlı lastiklere göre daha az yuvarlanma direnci değerlerine sahip oldukları için yakıt tasarrufu sağlarlar. Çok daha iyi yol tutuş performansı sağlar. Fakat çapraz katlı lastiklere oranla daha az darbe yutma özelliği bulunmaktadır. Buna bağlı olarak düşük sürat de daha sert bir sürüşe sebep olurlar. Arabanın en ciddi noktalarından birisi olan lastik otomobil ile asfaltın temasını sağlar. Bu nedenden lastik alırken çok fazla dikkatli olmak gerekiyor. Şimdide mevsimsel lastik çıkardılar. Bence hiç kullanım kolaylığına sahip değil hem balan ayarlarını kısıtlıyor hem de fren mesafesinin gelişmesine neden oluyor. Bence en iyisi dört çarpı dört lastikler.

Birde şu aralar çok aşırı kullanılan ve tercih edilen lastik çeşidi ise arazi lastikleridir. Yağmurda, çamurda, karda kış da ancak arazi lastiği almak gerekiyor. Fakat şöyle bir baktığımızda araba artık lüks ihtiyaçtan çıkıp herkesin altında bir tane bulunduğu için önceden satamadığımız lastikleri şimdi kampanya yaparak satıyoruz. Babam emekli olduktan sonra arabalara aşırı meraklı bulunduğu için ona bir tamir dükkanı açmıştık. ayrıca parça ve lastik gibi otomobillerin en ciddi vasıta gereçlerini daha uyguna satıyorduk. Firmamızda öncelik müşterinin ne istediğidir. Babam arabalara çok fazla dikkat ettiği için ne erek için kullanılıyorsa ve ne sıklıkla kullanılıyor ise ona göre teklifte bulunur bilgi verir öyle satış yapardı. Sürekli müşterilerimiz çoktu. Onlar için ayrı bir lastik fiyatları listesi oluşturur.

Elinden geldiğince indirim yapardı. Çağımız ülkemiz’sinde şuursuz araba kullanıldığı için her gün sebepten çok kaza meydana geliyor. Bunların başında kış ayları geliyor. Kış lastikleri ve zincir kullanılmadığı için kaygan zeminde kazalar meydana geliyor. Babam tam olarak daimi müşterilerini kışa girmeden bir ay öncelikle bakım için çağırır. Lastiklerini denetim eder lastik fiyatları ile teklifte bulunmakta. Kesinlikle yeni lastik almaya teşvik eder en azından bir kazayı engellemiş olurdu. Müşteriler babamdan aşırı memnun olduğunu her seferinde dile getirirdi. Tam olarak her gelişlerinde de yeni bir müşteri getirirlerdi. Babamda akşama kadar arabalar ile uğraşır en azından annemi evde sorunsuz bırakırdı. Yoksa ikisi tıpkı evde bu kadar kalınca stresten problem çıkardı.