Continental Çatısı Altında Viking Lastik Serileri 1

Continental Çatısı Altında Viking Lastik Serileri

1990’ların başında Viking markasını satın alan Alman şirketi Continental lastik üreticisi, geçtiğimiz günlerde Viking adı altında iki yeni lastiği tanıttı. Viking markası, Norveç’in Ashim kentinde kurulduğu 1931 yılına kadar uzanan zengin bir geçmişe sahiptir. Viking lastikleri için son ürünleri farklı araç tipleri olarak gelişmiş performans ve özellikleri sunmayı amaçlıyor.

Viking FourTech Plus Binek Araç Lastiği Özellikleri Nedir?

Viking FourTech Plus, 2016 yılında tanıtılan önceki FourTech modelinin yerini alan, yıl boyunca kullanılmak üzere tasarlanmış bir binek otomobil lastiği olarak lanse ediliyor. Lastik yönlü desenini korurken, temel geliştirme değiştirilmiş kauçuk bileşiminde yatıyor. Bu yeni bileşim ıslak yüzeylerde yol tutuşunu iyileştirir, yuvarlanma direncini azaltıyor ve yakıt tüketimini olumlu yönde etkiliyor. Ek olarak, lastiğin yeniden tasarlanmış yapısı, özel bir sipe düzenlemesi ve geniş bir temas alanı ile birlikte kuru zeminde optimum frenleme performansı ve yol tutuşu sağlıyor.

Viking TransTech NewGen Hafif Kamyonlar için Uygun Bir Yaz Lastiği

Viking TransTech NewGen, özellikle minivanlar ve hafif kamyonlar için uygun bir yaz lastiği olarak tasarlandı. İlk olarak 2012 yılında piyasaya sürülen TransTech II modelinin yerini alan bu lastik, en yeni nesil malzemelerden elde edilen son teknoloji ürünü bir kauçuk bileşiğine sahip. Optimize edilmiş bir sipe düzeniyle birlikte bu bileşim lastiğin ömrünü uzatırken yuvarlanma direncini de azaltarak Gislaved Com Speed 2 lastiklerinden esinlenilen sırt deseni bulunuyor. Viking TransTEch NewGen lastiği kuru yollarda mükemmel performans sağlayarak, konforlu bir sürüş deneyimi için gürültü seviyelerini düşürüyor.

Yeni Viking Lastiklerinin Yenilikçi Özellikleri ve Faydaları Neler?

Viking markasının yeni lastik modellerinin her ikisi de performansı ve genel sürüş deneyimini iyileştiren kayda değer geliştirmelerle birlikte gelir. Viking FourTech Plus, ıslak yüzeylerde tutuşu artıran, daha iyi yakıt verimliliği için yuvarlanma direncini azaltan ve kuru zeminde optimum frenleme ve kullanım sağlayan geliştirilmiş bir kauçuk bileşiği sergiliyor. Öte yandan, Viking TransTech NewGen, lastik ömrünü artırmak, yuvarlanma direncini azaltmak, kuru yollarda üstün performans sağlamak ve daha sessiz bir sürüş için gürültü seviyelerini en aza indirmek için son teknoloji bir kauçuk bileşiği ve optimize edilmiş kılcal kanal düzeni içeriyor.