Goodyear Off Road Lastikler De Rooy Takımıyla Zafere Uzandı 1

Goodyear Off Road Lastikler De Rooy Takımıyla Zafere Uzandı

Goodyear Lastikleri De Rooy Takımıyla, Suudi Arabistan çölünde 16 gün süren zorlu yarışların ardından 2023 Dakar Rallisini kazandı. Hollandalı ekip IVECO kamyonlarıyla birinci, üçüncü ve dördüncü oldu. Janus Van Kasteren, 502 numaralı Boss Machinery Team De Rooy Iveco’yu kullanarak en yakın rakibinin bir saat 14 dakika önünde yarışı tamamladı. Goodyear lastikleri, her türlü olasılığa hazır olduklarından emin olmak için etkinlik öncesi hazırlık sırasında Goodyear mühendisleriyle yakın bir şekilde çalışmıştır. Bu, farklı bir takımın birinci, ikinci ve üçüncü olduğu geçen yılki etkinlikten sonra Goodyear için kamyon lastiği kategorisinde yeni başarılara işaret ediyor.

Dakar Rallisi İçin Goodyear Off Road Lastikleri Gerekli midir?

Goodyear off road lastikleri gibi Dakar Rallisi için doğru lastiklerin seçilmesi, bir ekibin hazırlığının çok önemli bir parçasıdır. Suudi Arabistan çölünün çeşitli yüzeyleri kamyon lastikleri için önemli bir zorluk teşkil eder ve doğru lastiklerin seçilmesi şarttır. Lastikler, kamyon ile arazi arasındaki tek temas noktasıdır. Dakar rallisi sahip olduğu zorlu şartlardan dolayı lastik seçimini ekibin genel performansını etkileyebilecek kritik bir karar haline getirir.

Goodyear Off Road Dakar Rallisi İçin Doğru Seçim midir?

Team De Rooy, 2023 Dakar Rallisi için Goodyear off road lastiklerini seçti. Bu lastiklerin son yıllarda başarılı olduğu kanıtlanmıştır ve aynı özellikler Avrupa’daki filo operatörleri için de mevcuttur. Goodyear off road lastikleri düşük ısı üretimi ve yüksek hızlar için tasarlanmıştır, bu da onları zorlu koşullar altında bile tüm arazilerin üstesinden gelebilecek hale getirir. Bu lastikler, Team De Rooy’un zaferinde önemli ve güvenilir bir rol oynayarak yeteneklerini bir kez daha ortaya koydu.

Goodyear’ın Kamyon Motor Sporlarına Bağlılığı

Ünlü lastik üreticisi Goodyear kamyon motor sporlarına uzun süredir devam eden bir bağlılık sergilemektedir. Şirket, 2022 yılında ortaklığını genişleterek en üst kamyon yarış sınıfı olan Goodyear FIA Avrupa Kamyon Yarış Şampiyonası (ETRC) resmi isim sponsoru olmuştur. Team De Rooy’un 2023 Dakar Rallisi’nde desteklenmesi, Goodyear’ın kamyon motor sporlarına olan bağlılığının bir başka örneğidir. Goodyear’ın Ticari Avrupa Pazarlama Direktörü Maciej Szymański, Team De Rooy’u zaferlerinden dolayı tebrik etmiştir. Goodyear off road lastikleri için gelişmiş lastik basıncı ve sıcaklık izleme sisteminin 2023 Dakar zaferinin gelmesinde büyük katkısı olduğunu dile getirmiştir.