BFGoodrich Lastikleri Dakar Rallisinde Çöl Temizliği Düzenledi 1

BFGoodrich Lastikleri Dakar Rallisinde Çöl Temizliği Düzenledi

BFGoodrich off-road lastikleri başta olmak üzere binek otomobil vb. türlerde modelleriyle piyasada yer almaktadır. 2002 Yılından bu yana Dakar Rallisi’nin resmi lastik ortağı olan BFGoodrich, yarış sırasında mola günü olarak belirlenen 9 Ocak’ta Dakar Rallisi organizasyonuna katıldı. Ünlü lastik üreticisi Suudi Çevreci Girişim Derneği için Filipinliler ile ortaklaşa bir çöl temizlik sürüşü düzenledi. Riyad’da halktan 40 gönüllü, sorumlu bir şekilde imha edilmek üzere 70’ten fazla büyük çöp torbası toplamak için sahadaki ekiplerle el ele verdi.

Temizlik Kampanyası Hangi Tarihler Arasında Gerçekleşti?

Temizlik kampanyası, 31 Aralık 2022 ile 15 Ocak tarihleri arasında 45. kez düzenlenen Dakar Rallisi kapsamında gerçekleştirildi. Off-road lastik camiasını bir araya getirme çabalarında gönüllülere, motosiklet pist yarışları için lisans alan ilk Suudi kadın olan Dania Akeel katıldı. Ayrıca Suudi Stig olarak bilinen otomotiv gazetecisi ve yarış pilotu Abdulaziz Al-Fudhili de bu organizasyona katıldı.

15 Ocak tarihinde sonlanan bu kampanyada off-road arazi lastikleri ile deneyim yaşatmanın yanı sıra çevre duyarlı bir yaklaşım da sergilenmiş oldu.

Dakar Rallisi Çöl Temizlik Sürüşüyle Neyi Amaçladı?

Dakar rallisi çöl temizlik sürüşü ile amaçlanan Suudi Arabistan’ın bozulmamış çöl manzarasını korumak için sürdürülebilir alışkanlıkların oluşmasına zemin hazırlamaktır. BFGoodrich lastik üreticisinin de davet edildiği organizasyonda tüm takımlar konuyla ilgili son derece hassas yaklaşım sergilemişlerdir. Sorumlu kamu arazisi kullanımını teşvik etmek ve daha geniş bir topluluğu çöle atılan atıkların temizliğine davetle bu girişim gerçekleşmiştir. Bundan sonra gerçekleşecek off-road yarış organizasyonlarında da bu bilinçle hareket edileceği öngörülmektedir.

BFGoodrich Lastikleri Sürdürülebilirliğe Önem Veriyor

150 yılı aşkın bir mirasa sahip olan BFGoodrich Lastikleri, her türlü ortamda sürüş tutkusu olanlara yüksek performanslı lastikler sunmaktadır. Şimdi ise bu ortamlara saygı duyma ve koruma misyonuna odaklanıyor. Off-road lastikler ile yarışan takımların yer aldığı organizasyonda bu temizlik kampanyası, marka pazarında çevresel sürdürülebilirlik ve güvenlik konusundaki farkındalığı artırmayı amaçlayan girişimlerle aynı doğrultudadır. Yapılan açıklamada, “Bu etkinliğin başarısı BFGoodrich lastikleri için sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını daha da güçlendirecektir. Sürdürülebilir çöl yolu kullanımını sağlamayı ve sorumlu bir yeşil geleceği güvence altına almayı amaçlayan daha fazla girişiminin önünü açılmaktadır” denildi.