Jant Lastik 1

Jant Lastik

Jantlarla ilgili merak ettiğiniz teknik bilgiler ve sorularınızın cevabı burada. Jant alırken/ kullanırken neleri göz önünde bulundurmalıyız? Jant alımında önemli noktalar nelerdir? En çok üzerinde durulan konular, yeni jantlarda eski malzemelerin kullanımı, jantlarda güvenlilik, jantlar üzerinde işlemler, hasar gören jantlar, yakıt tasarrufu, araç hâkimiyetindeki etkileri ve daha birçok konu hakkında bilgiler vereceğiz. Jant kullanımında dikkat edilecek konular şöyle sıralanabilir: aplikasyon, bakım/ onarım ve kullanım. Aplikasyon konusunda belirlenmiş tablodan aracınız için en uygun değerleri seçerek doğru lastik seçimi ile birlikte satın alım işlemlerini yapmalısınız.

Aracınızı üreten firmanın belirlediği standart teknik değerler sizin için önemlidir. Jant satın alırken bu değerlerin dışına çıkmazsanız sonradan problem yaşama riskiniz oldukça azalmaktadır. Çünkü yanlış seçilen jantlar, aracınızın hızından fren mesafesine hatta rot balans ayarından yakıt tüketimine kadar pek çok soruna neden olabilir. Bunun için teknik servislerden yeterli bilgiyi alarak jantlarını seçmelisiniz. Bakım ve onarım kısmında iş yine size düşüyor. Jant temizliğine kaplamaya ve ya cilaya zarar verecek şekilde aşındırıcı maddeler ve ya temizleyiciler kullanmamaya özen gösterin. Özellikle temizlik esnasında yumuşak bir fırça tercih edin, sert fırçalar ve ya süngerler jantınıza zarar verebilir. Jantları sert cisimlerin darbelerine karşı korumak önemlidir. Park sırasında kaldırım kenarlarına ya da aracınızın jantlarına zarar verecek keskin ve sert yerlere dikkat ediniz. Onarım kısmında ERTRO belirlediği değerlere göre hasar görmüş bir jantın onarılma ve kullanılmasının yapılamayacağını söylemiştir. Jant üzerinde ona zarar verecek herhangi bir işlem yapmaktan kaçınmalısınız.

Kullanıma gelirsek özenli pek çok şey dikkate alınarak üretilen jantlarınızı yol koşullarını ve aşırı yüklenmeler sonucu oluşabilecek hasarları düşünerek kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Jantın montajının nasıl yapıldığı önemlidir. Bu yüzden satın alacağınız firmanın montaj işlemlerinde yeterli önemi göstermesine dikkat edin. Sizler için en iyi ve kaliteli hizmeti vermek için çalışmaktayız. Uzun ömürlü ve aracınız için en uyumlu jantları ürün kataloglarımızda bulabilirsiniz. Bizimle iletişim bilgilerimiz aracılığıyla ya da direk firmamıza gelerek yüz yüze görüşme imkânına sahipsiniz.