Michelin Latitude Sport 3 GRNX 1

Michelin Latitude Sport 3 GRNX

Michelin Latitude Sport 3 GRNX

Dünyanın en iyi SUV ve Crossover otomobil üreticilerinden BMW ve Porsche’un tercihi Michelin Latitude Sport 3 GRNX Latitude üçüncü nesil asfalt lastiği olarak bilinmektedir. Porsche Macan S, Macan Turbo, BMW X5 ve Volvo XC90 için özel ekipman olarak geliştirilen Michelin’in yüksek akaryakıt fiyatlarına karşı daha fazla yakıt verimliliği sağlayan Green X teknolojisi ile üretilmiş olan Michelin Latitude Sport 3 GRNX, düşük yuvarlanma direnci ile araçların yakıt verimliliğini arttırmaktadır. Michelin Latitude Sport 3 GRNX kuru ve ıslak yollardaki birinci sınıf çekiş gücü, direksiyon hakimiyeti ve viraj alma performansları ile kullanıcılarına daha konforlu ve güvenli sürüş keyfi sunmaktadır. Bunun yanı sıra bütün yaz lastiklerinde olduğu gibi karlı ve buzlu yollarda kullanıma uygun değildir.

MICHELIN_Latitude_Sport_3_GRNXLatitude Cross’a göre ekstra sertliğe sahip olan Michelin Lattitude Sport 3 GRNX, %35 oranında yol dışı kullanım için dizayn edilmiştir. Azaltılmış yuvarlanma direnci, yüksek kilometre performansı, arttırılmış güvenlik gibi karakteristik özelliklere sahip  Michelin Lattitude Sport 3 GRNX bu özellikleriyle  tüketici memnuniyetini en üst seviyede tutmaktadır. Satışa sunulduğu ilk günden bu yana Michelin Lattitude Sport 3 GRNX yüksek güvenlik standartlarıyla ve geliştirilmiş sürüş dinamikleri ile Avrupa pazarında kabul görmüştür. Önceki versiyonlarına göre 2.7 metre daha kısa fren mesafesiyle SUV kategorisindeki birçok markadan homologasyon alan  Lattitude Sport 3 GRNX, Latitude Sport’la kıyaslandığında daha az gürültü üretecek şekilde tasarlanmıştır. Islak yollarda daha iyi performans sağlaması için Michelin Latitude Sport’a göre lastiğin yerle temas eden sırt alanı %10 daha büyüktür.

Michelin Lattitude Sport 3 GRNX ‘in sürekli yivleri frenleme ve hızlanmada daha yüksek tork transferi sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. İki katmanlı eşsiz iskeleti sayesinde daha çok sertlik kazanan Michelin Lattitude Sport 3 GRNX SUV ve Crossoverlar için ideal bir sürüş keyfi sunmaktadır.  Lattitude Sport 3 GRNX’un sırt blokları silika ve yüksek teknoloji elastomerden yapılan yenilikçi bir bileşenden üretilmiştir. Bu sayede lastik, yüksek performans, güvenlik ve yakıt verimliliği sağlamaktadır.