Nexen Lastikleri Mercedes E-Serisi İçin Onaylandı 1

Nexen Lastikleri Mercedes E-Serisi İçin Onaylandı

Yüksek performanslı lastik üreticisi Nexen, Mercedes-Benz E-Serisi otomobillerin en son versiyonu için lastik tedarikçisi oldu. Kısa bir süre önce Kore pazarında tanıtılan Mercedes E-Serisi aracın 11. nesli artık Nexen’in son teknoloji Ultra Yüksek Performans lastiklerine sahip olacak. Ayrıca bu durum prestijli araç için hem performans hem de güvenlik açısından önemli bir ilerlemeyi işaret ediyor.

Nexen N’Fera Sport Yaz Lastikleri Mercedes E-Serisi için Seçildi

Özellikle, Nexen’in N’Fera Sport yaz lastikleri Mercedes E-Serisi için homologe edilmiştir. Çek Cumhuriyeti’ndeki önemli bir tesis de dahil olmak üzere çeşitli tesislerde üretilen bu lastikler, ek bir oluğun (3+1 desen olarak adlandırılır) yanı sıra üç ana uzunlamasına oluk içeren asimetrik bir sırt desenine sahiptir. Bu yenilikçi tasarım, lastiğin hızlı su tahliyesini kolaylaştırarak ıslak yollarda performansı ve güvenliği artırırken aynı zamanda kuru asfalt yüzeylerde yüksek hızlarda Nexen N’Fera Sport yaz lastiği serisinin yol tutuşunu geliştirir.

Nexen N’Fera Sport Yaz Lastiği Test Başarıları Var mı?

Nexen N’Fera Sport yaz lastikleri, E-Serisi için seçilmeden önce büyük beğeni toplamıştır. Auto Bild, ADAC ve ACE’den tanınmış otomotiv uzmanları tarafından onay aldı. Bu lastikler sürekli olarak yüksek performans ve kullanıcılara güvenilirlik sunuyor. Ayrıca, üstün tasarım mükemmellikleri Almanya’da prestijli Red Dot Tasarım Ödülü ile tanınmış bir lastik olarak karşımıza çıkıyor.

Olağanüstü performans özelliklerine ek olarak Nexen, gürültüyü en aza indirmek ve sürüş konforunu artırmak için lastik desenini geliştirerek E-Serisi sahipleri için sorunsuz ve keyifli bir sürüş deneyimi sağladı. Ayrıca, yeni bir kauçuk bileşiminin dahil edilmesi, Nexen N’Fera Sport yaz lastikleri için kavramayıi önemli ölçüde artırarak aracın genel performansını geliştirdi.