Petlas A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın Resmi Sponsoru oldu 1

Petlas A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın Resmi Sponsoru oldu

Türkiye’de lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeye sahip öncü markası Petlas “Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı Resmi Sponsoru” oldu. Sponsorluk sözleşmesini, 28 Kasım 2018’de düzenlenen tören kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Petlas Yönetim Kurulu Üyesi Seyfullah Safa Özcan imzaladı.

Uluslararası rekabetteki iddiasını “Bu Dünya Bizim Memleket” sloganı ile özetleyen Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeye sahip lider markası Petlas, A Milli Erkek Basketbol Takımı’nı resmi sponsor olarak desteklemeye başladı. Türkiye sanayisinin milli sermayesi AKO Grup’un bünyesinde çalışmalarını yürüten Petlas’ın Türk sporuna katkı için atılmış önemli bir adımı olan sponsorluk desteği ile ilgili sözleşmeyi Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Petlas Yönetim Kurulu Üyesi Seyfullah Safa Özcan imzaladı.

Hidayet Türkoğlu Petlas’a Teşekkür Etti

Çalışmaya başladıkları günden beri basketbolu Türkiye’nin her yanına ulaştırmak ve tüm ülkeyi basketbolla tanıştırmak için uğraştıklarını belirten Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, devletimizin spora destek olmasının yanında özel sektör iş birliklerinin de spora destek için gerekli ve önemli olduğunu söyledi. Türkoğlu, beraber çalıştıkları firmalar arasına yeni katılmış olan Petlas’a teşekkür ederken anlaşmanın ilk aşamada 1 yıllık olarak imzalandığını söyledi. Bu 1 yıl içerisinde iki kurumun birbirini tanımasının olumlu olacağını söyleyen Türkoğlu, uzun seneler birlikte çalışabileceklerini vurguladı. Hem operasyonel anlamda hem de sportif olarak bütün federasyonlara örnek olan başarılı bir federasyon olduklarının altını çizen Türkoğlu, iki hafta içerisinde pek çok değerli marka ile anlaşma sağlandığını, birçok sözleşmenin yenilendiğini ve bu durumun federasyona duyulan güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Milli Sporculara ve Petlas gibi Milli Markalara Önemli Görev Düşüyor

Petlas yönetim kurulu üyesi Seyfullah Safa Özcan da törende konuşurken A Milli Basketbol Takımı’nın milli duygulardan güç alarak Türkiye’ye sayısız zafer kazandırdığını, gurur ve heyecan yaşattığını söylerken Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli lastik firması Petlas’ın da milli duygulardan güç alarak yoluna devam ettiğini vurguladı. Türk sermayesi, Türk mühendisliği, Türk emeği ile üretilen lastikleri Türk markası olarak dünya pazarlarına sunup Türkiye gibi dünyada da tercih edilen bir marka olmaya çalıştıklarını söyleyen Özcan, “Bu Dünya Bizim Memleket” sloganının bu vizyon ile ortaya çıktığını söyledi. Dünyanın dört bir tarafında başarı elde ederek Türkiye’yi gururlandıran Türkiye Basketbol Milli Takımı ile Petlas arasında paralellikler olduğuna dikkat çeken Özcan, bu bakımdan uyum sağlayan iki marka olacaklarını söyledi. Türkiye’nin geleceği için hem milli markalara hem milli sporculara büyük görevler düştüğünü söyleyen Özcan, bu ülkeye değer katma hedefi için hep birlikte çalışacaklarının altını çizdi.

Petlas Millilerin Yanında Olmaktan Gurur Duyuyor

Safa Özcan, FİBA Dünya Kupası’nda yer almak için hem dışarıda hem ülkede gerçekleşecek 4 maçın kaldığını söylerken rakiplerin çetin olduğunu hatırlattı ve “Güçlü olmak zorundayız.” diye ekledi. Milli takımın hak ettiği gibi en iyi sonuçları almasını istediklerini söyleyen Özcan; oyuncu, hoca ve teknik ekibe güvendiğini söylerken oyuncuların şu anda federasyonun yönetim kademelerinde yer alan, önceki yıllarda oyuncu olarak sahada yer almış abileri gibi başarılı sonuçlar elde edeceğine inandığını da sözlerine ekledi. Özcan, Petlas ailesinin millilerin yanında yer almaktan büyük gurur duyduğunu söyledi.