Yeni Ford Focus Active’in Orijinal Ekipman Lastiği: Hankook Ventus Prime 3 1

Yeni Ford Focus Active’in Orijinal Ekipman Lastiği: Hankook Ventus Prime 3

Hankook, yeni Ford Focus Active’e Ventus Prime 3 lastikleri ile orijinal ekipman desteği vererek Ford Motor Company ile yaptığı iş birliğini bir adım daha ileriye götürüyor. Hankook’un üst segmente hitap eden konforlu lastikleri, fabrikadan iki ayrı ebatta çıkarak 2018’in sonundan bu yana Ford Focus Avtive’in orijinal ekipman lastiği olma özelliği taşıyor. 215/50R18V ve 215/55R17V ebatları Aralık 2018’den bu yana Ford Focus Active’lerde kullanılan Hankook Ventus Prime 3; üst düzey performans, konfor ve güvenlik özelliklerini bir arada sunması ile dikkat çekiyor.

Hankook Ventus Prime 3 Islak Zeminlerde Yüksek Performans Sunuyor

Hankook Ventus Prime 3 tarafından performansı desteklenen Ford Focus Active, farklı sürüş modları gibi akıllı teknolojilerle yepyeni bir yolculuk deneyimi sunuyor. Hankook Ventus Prime 3, iyi bir sürüş deneyimi sunarken hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek frenleme performansı sergiliyor. Islak ve kuru zeminlerde yüksek performans amacıyla tasarlanan dört adet geniş kanal ile bu lastik, suyu seri bir biçimde tahliye ediyor ve yüksek ıslak zemin sürüş performansı ile göz dolduruyor.

Hankook Ventus Prime 3 ve Ford Focus Active ile Güvenlik Yolculuk

Hankook Ventus Prime 3 geliştirilirken ıslak zemin performansının iyileştirilmesi için yenilikçi kauçuk bileşiği teknolojilerinden yararlanılmış. Hankook Avrupa Araştırma ve Geliştirme Merkezi yöneticisi Yük. Müh. Klaus Krause, yeni Ventus Prime 3’ün geliştirilme aşamasında ıslak zeminlerde yüksek çekiş kuvveti ve yüksek fren performansının ortaya çıkması için çalışıldığını söylüyor. Kraus, lastiğin yenilenmiş asimetrik sırt dizaynının lastikle yol arasındaki teması yüzde on oranında yükselttiğini ve böylece Ford Focus Active ve Ventus Prime 3’le daha güvenli yolculuklar gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Hankook Ventus Prime 3 Ödüllü Tasarıma Sahip

Hankook Ventus Prime 3’ün üst düzey kalitesi, 2018 yılında ADAC’nin ürün testinde birinci olup “Gut” notunu alması, Auto Bild’in 2018 yılında düzenlediği büyük lastik testinde aldığı birincilik ve 2016’da 51 rakip desen arasından birinci olarak aldığı Red Dot Design Award ödülleri ile de tescillenmiştir. Ford Motor Company’ye 1999 yılından beri lastik tedarik eden Hankook, bugün Fiesta, Explorer, Mustang gibi en popüler Ford modellerine orijinal ekipman desteği sağlamaktadır. Ford Focus Active ile birlikte iş birliğini bir adım öteye taşımış olan Hankook, Dünya çapında 45 otomobil üreticisi için orijinal ekipman lastiği hizmeti vermektedir.