Pirelli P Zero Experience Şimdi ABD’de 1

Pirelli P Zero Experience Şimdi ABD’de

Özel Pirelli pist günü, Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez California’daki Thermal Club’da gerçekleştirildi. İtalya, İngiltere, Avusturya, Almanya ve Abu Dabi’den sonra Pirelli P Zero Experience nihayet Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi. Markaya göre, 360° Pirelli marka deneyimiyle tanınan benzersiz pist günü için Kaliforniya’daki Thermal Club’dan daha özel bir mekân seçilemezdi.

Pirelli P Zero Experience Nedir?

Palm Desert’ın güzel dağ manzarası önünde bulunan Thermal Club, seçkin motor sporları meraklıları için çok yönlü özel bir destinasyon. Ve Los Angeles’ta Santa Monica Bulvarı’nda bulunan ilk özel Pirelli mağazası olan P Zero World’e ise sadece birkaç saatlik sürüş mesafesinde yer alıyor. Bu ultra ayrıcalıklı yer, özel bir havaalanının bitişiğinde. Araziye oyulmuş 8 km uzunluğundaki muhteşem yarış pisti boyunca hayallerindeki villaları inşa eden süper varlıklı araba koleksiyoncuları için mükemmel. Bu etkinlik, devasa garajlarda 20 arabaya ev sahipliği yapma fırsatı ile hızla araba tutkunları için rüya tatili haline geldi. Alan Wilson tarafından tasarlanan her pistin kendi kapalı padoku, benzersiz özellikleri ve yerleşim düzenini değiştirme seçeneği var. Üyelere 8 km’den fazla yeni ve iyi durumda saha ve 20’den fazla farklı seçenek sunuluyor. Pirelli P ZERO Experience’ın pist düzeni hem Desert Circuit hem de North Palm Circuit’in bir kombinasyonu ve 4,16 km ile 17 dönüşlük bir parkurdan oluşuyor.

Bununla birlikte; ABD Pirelli P Zero Experience, geleneksel bir pist gününün çok ötesine geçti. Katılan yaklaşık 100 misafire profesyonel pilotlar gibi davranıldı ve pistte kendi arabalarının keyfini çıkarma veya Pirelli’nin özel lastikler geliştirmek için iş birliği yaptığı en iyi otomobil üreticilerinin sunduğu yüksek performanslı modellerin heyecanını yaşama şansı verildi. Bunlar arasında; Pagani, Porsche, McLaren, Lamborghini gibi markalar yer alıyor. Pirelli P Zero Experience geleneğine uygun olarak sabah erken saatlerde katılımcı kayıtlarıyla başlayan gün, damalı bayrağın inmesi ve muhteşem bir çöl gün batımı ile sona erdi. Yarış pistinde yoğun sürüş, katılımcılar için donatılmış rahatlatıcı bir dinlenme alanı ile dengelendi.

Salonda -Roger Dubuis tarafından tasarlanan haute couture saatler ve Pirelli için özel olarak oluşturulan sınırlı sayıda Montblanc koleksiyonu dahil- Pirelli Design ürünleri sergilendi. Aynı zamanda Pirelli Vakfı tarafından sağlanan özel içerikler, ikonik Pirelli Takvimi’nden görüntüler ve yüksek performanslı sportif lastikler de yer aldı. Üreticiye göre; bunlar, markanın dünyasına tam ve eksiksiz bir şekilde dalmak ve başarılı bir ilk ABD Pirelli P Zero Experience için gerekli materyallerdi.