Audi’nin Tercihi Nexen Winguard Sport 2 Kış Lastikleri Oldu 1

Audi’nin Tercihi Nexen Winguard Sport 2 Kış Lastikleri Oldu

Nexen Winguard Sport 2 kış lastikleri, Alman markanın en çok aranan modellerinden biri olan sekizinci nesil Audi A6 sedanlarda kullanılacak. Audi orijinal ekipmanı olacak yeni nesil Nexen kış lastiği, daha önce iF Design Ödülü kazanmıştı.

Audi A6 için Neden Nexen Winguard Sport 2 Seçildi?

Nexen lastikleri, hâlihazırda Audi A3 için homologe edilmişti. Marka, ayrıca Porsche Macan ve Panamera gibi prestijli araçlar için lastik tedarik ediyor. Nexen Winguard Sport 2, birinci sınıf spor otomobiller için tasarlandı. Karla kaplı zeminlerde yol tutuşu ve frenlemeyi iyileştirmek için optimize edildi. Üretici, Nexen kış lastiği deseninin aynı zamanda kuru ve ıslak zeminlerde de mükemmel yol tutuş özelliğine sahip olduğunu ekliyor. Bu özellikleri, Nexen kışlık lastik desenini Audi A6 için mükemmel hâle getiriyor.

Nexen Winguard Sport 2 Özellikleri

Nexen Winguard Sport 2, hava sıcaklığının yedi derecenin altına indiği durumlarda yüksek yol tutuş performansı sergiliyor. Özel yönlü desen tasarımı, karla kaplı ve buzlanmış zeminlerde yüksek performans sunuyor. Nexen kış lastiği geliştirilirken, aynı zamanda daha fazla kilometre ömrü sağlamaya da odaklanıldı. Lastiğin yönlü sırt tasarımı; çamur, kar ve suyun etkili bir şekilde atılmasını sağlıyor. Ödüllü kışlık lastik, zikzak şeklindeki kanal tasarımı ile kış koşullarında güvenliği arttırıyor. Aynı zamanda; blokları üzerindeki kılcallar, karlı zeminlerde çekiş gücünü yükseltiyor.

Nexen Winguard Sport 2 Test

Nexen Winguard Sport 2 test sonuçları da lastiğin yüksek performansını kanıtlar nitelikte. Ürün, Auto Bild Kış Lastiği Testi sonucunda tavsiye edilen lastikler arasında yer alıyor. Dergi tarafından Nexen kış lastiği deseninin ıslak ve kuru zeminlerdeki yüksek yol tutuşu ve iyi sürüş kalitesi vurgulandı. Aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ve yakıt tasarrufu yeteneğinden de bahsedildi. Nexen kışlık lastik, binek otomobiller için çok sayıda ebat alternatifine sahip. Ürün, online platformlarda en uygun Nexen kış lastiği fiyatları ile bulunabiiyor. Lastiğin yanak bölgesinde yer alan 3PMSF ( 3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesi, karla kaplı zeminlerde test edilerek onaylandığını gösteriyor.