Reija Laaksonen Nokian Lastikleri’nin Yeni Küresel Pazarlama Başkanı Oldu 1

Reija Laaksonen Nokian Lastikleri’nin Yeni Küresel Pazarlama Başkanı Oldu

Reija Laaksonen, 9 Kasım 2020 tarihinden itibaren Nokian Lastikleri’nin yeni Küresel Pazarlama Başkanı olarak görev yapmaya başladı. Laaksonen, Nokian Lastikleri’nin başkan yardımcısı ve yönetim ekibinin üyesi Andrei Pantioukhov’a rapor verecek. Premium bir lastik üreticisi olarak Nokian, yüksek kaliteli, yenilikçi, güvenli ürünleri ile saygın bir marka olarak tanınıyor. Nokian, bu güçlü yönlerini geliştirmeye devam edeceklerini söylüyor.

Laaksonen Geniş Liderlik Deneyimine Sahip

Laaksonen, Nokian’daki yeni pozisyonunda “küresel pazarlama, markalaşma, reklam ve tanıtım, tüketici iletişimi ve hizmetleri, dijital faaliyet / e-ticaret (B2C ve B2B) ve markalı perakende geliştirme” alanlarından sorumlu olacak. Marka, pazarlama iletişimi, medya yönetimi ve dijital dönüşüm alanlarında lider rolünde geniş deneyimine sahip olan Laaksonen, daha öncesinde Unilever ve Fazer’de tüketim ürünleri endüstrisinde çalıştı.

Nokian Büyümeyi Hızlandırmak İstiyor

Nokian Lastikleri’nin Başkanı ve CEO’su Jukka Moisio: “Nokian ikonik bir Fin markası ve bu markayı daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. Reija, Kuzey Amerika ve Orta Avrupa’da büyümemizi hızlandırmanın yanı sıra İskandinav ülkeleri ve Rusya’daki pazar lideri konumumuzu güçlendirmemizde bizi destekleyerek ekibe güçlü yenilikler getirecek. Değerli bir marka, güçlü uzmanlık ve gelişmiş üretim kapasitesiyle, pazar toparlanırken işimizi daha da geliştirmek için iyi bir konumdayız.”

Laaksonen: Nokian’ın Bir Parçası Olmaktan Mutluyum

Laaksonen:”Nokian Lastikleri’ne katıldığım için çok mutluyum! Lider bir marka ve yenilikçi ürünlere sahip bir şirketin parçası olmak benim için her zaman çok şey ifade etti. Gelecek odaklı ve pazarlamada öncü olmak için ekibin yeteneklerini güçlendirme ve böylece Nokian Lastikleri’nin büyüme stratejisine katkıda bulunma fırsatı beni heyecanlandırıyor. “