2020 Auto Bild AllRad SUV / 4x4 Lastik Testi Galibi: Michelin Pilot Sport 4 SUV 1

2020 Auto Bild AllRad SUV / 4×4 Lastik Testi Galibi: Michelin Pilot Sport 4 SUV

Prestijli otomotiv dergisi Auto Bild AllRad, bu yıl gerçekleştirdiği SUV / 4×4 lastik testi kapsamında popüler 255/55R16 ebadındaki lastikleri test etti. Her ne kadar testte yer alan lastikler, asfalt kullanımı için geliştirilmiş olsa da Auto Bild AllRad; çamurlu, kum ve çim zeminlerde de testler gerçekleştirdi. Bu zorlu koşullarda lastiklerin manevra kabiliyeti, fren performansı ve çekiş gücü test edildi. Testin birincisi Michelin Michelin Pilot Sport 4 SUV olurken; onu Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV ve Vredestein Ultrac Satin izledi.

Auto Bild Lastik Testi Ekstrem Koşullarda Performansı Ölçüyor

Arazi performansı, genel olarak asfaltta / yolda yol tutuşu ile paralellik göstermez. Off-road koşullarına özel olarak geliştirilen lastikler, taşlı ve çamurlu zeminlerde yüksek performans sunarlar ancak arazi dışında kuru ve ıslak zeminlerde aynı performansı gösteremezler. Auto Bild, off-road lastik testi deneyimlerinden yola çıkarak; arazi koşullarında tekrarlanan testlerin özellikle çamurda ekstrem zorlukta olduğunu belirtiyor. Bu nedenle test sonuçlarının en uç koşullarda performansı ölçtüğünü hatırlatıyor. Auto Bild AllRad SUV / 4×4 Lasti Testi kapsamında ise lastiklerin hem ıslak ve kuru zemin hem de arazi performansları değerlendirildi. Michelin Pilot Sport 4 SUV tüm koşullarda yüksek performans sundu.

Michelin Pilot Sport 4 SUV Kuru ve Islak Zeminlerde Yüksek Performans Sundu

Auto Bild’in kuru zeminde frenleme testinde Michelin Pilot Sport 4 SUV en kısa fren mesafesine sahip olan lastikti. Aynı zamanda kuru zemin manevra kabiliyeti testinde de yüksek performans sergileyerek Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV’un ardından ikinci sırada yer aldı. Michelin Pilot Sport 4 SUV , ıslak zemin testlerini ise tamamen domine etti. Manevra kabiliyeti, frenleme ve suda kızaklama testlerinde en yüksek performansı sergiledi.

Michelin Pilot Sport 4 SUV Arazide Yüksek Performansını Sürdürdü

Auto Bild’in gerçekleştirdiği off-road lastik testi , ilgi çekici sonuçlara sahipti. Michelin Pilot Sport 4 SUV , kuru ve ıslak zeminlerde yüksek performans sunan lastiklerin arazide iyi performans gösteremeyeceği görüşünü yıktı. Michelin, taşlı zeminde en iyi manevra kabiliyetini sergiledi; aynı zamanda Barum Bravuris 5HM’nin ardından en yüksek çekiş gücünü sundu. Michelin, çim zeminde en iyi çekiş gücünü sunarken; kumlu ve çamurlu zeminlerde ise 3. sırada yer aldı. Michelin Pilot Sport 4 SUV , yüksek performansı ile testin galibi oldu.