Yokohama Advan Lastikleri Porsche Yarışlarında Kullanılacak 1

Yokohama Advan Lastikleri Porsche Yarışlarında Kullanılacak

Yokohama Advan lastikleri , ABD’de üç Porsche destekli otomobil yarışı serisi için kontrol lastiği olarak seçildi. Lastikler, şirketin ABD firması Yokohama Tire Corporation (YTC) tarafından Porsche Sprint Trophy USA West, Porsche Sprint Trophy USA West Invitational ve Porsche Air-Cooled Cup USA yarışlarında kullanılmak üzere tedarik edilecek.

Yokohama Advan Lastikleri Kuru ve Islak Zeminler için Sunuluyor

Covid-19 nedeniyle Porsche yarışları da ertelenmişti. Porsche Sprint Trophy USA West ve Porsche Air-Cooled Cup USA Temmuz ayında başladı. Porsche Sprint Trophy USA West Invitational serisi ise Ağustos ayı içerisinde başlayacak. Yokohama Advan A005 kuru zeminler için Advan A006 ise ıslak zeminler için sunuluyor. Yokohama Advan A052 ise sokak sporları lastiği olarak kullanılacak. Advan A052 yarışlarda kullanılabilmesinin yanı sıra günlük olarak kullanıma da uygun. Lastik, ıslak ve kuru zeminlerde üstün manevra kabiliyeti ve yüksek yol tutuşu ile ön plana çıkıyor.

Yokohama Advan Serisi Günlük Kullanımda da Yüksek Performans Sunuyor

Son yıllarda gerçekleştirilen Porsche yarışları için Yokohama lastikleri sıklıkla tercih ediliyor. Porsche Sprint Trophy USA West ve Porsche Sprint Trophy USA West Invitational serilerinde yarışmaya uygun olan Porsche otomobilleri, farklı sınıflar içerecek. Bunlara 911 GT3 Cup otomobillerinin 991 versiyonu, Cayman GT4 Clubsport ve 2019’un 911 GT2 RS Clubsport’u da dâhil. Porsche Air-Cooled Cup USA serisi, air-cooled G Serisi ve 964/993 Cup otomobilleri de dâhil olmak üzere dört Porsche sınıfına sahip olacak. Yokohama Advan serisi içerisinde günlük olarak kullanıma uygun ürünler de bulunuyor. Yokohama Advan Sport V105 , Advan Fleva V701 gibi birçok yaz lastiği, ıslak ve kuru zeminlerde performansı üst seviyeye çıkarıyor.

Yokohama Porsche Yarışları için Sıkça Tercih Ediliyor

Yokohama, ayrıca; Kuzey Amerika’da gerçekleştirilen farklı Porsche yarışları için de destek sunuyor. Japon lastik devi, IMSA Porsche GT3 Cup Challenge USA ve Porsche Pikes Peak Trophy için de kontrol lastikleri tedarik ediyor. Bu yarışlar için Yokohama’nın seçilmiş olması, lastiklerin üstün performansını ve YTC’nin istikrarlı tedarik yapısını yansıtıyor. Yokohama’nın mevcut orta vadeli yönetim planı olan Grand Design 2020’de belirtilen teknoloji stratejisine göre motor sporlarına katılım büyük önem taşıyor. Porsche yarışları gibi motor sporları etkinlikleri, firmanın yeni lastik teknolojileri geliştirmede öncü olma politikası kapsamında önemli bir yere sahip. Bu doğrultuda; Yokohama, 2020 içerisinde hem Japonya’da hem dünya genelinde birçok etkinliğe katılım sağlıyor. Firma, en üst düzey teknolojiye sahip lastikleri geliştirirken motor sporları etkinliklerine destek olmaya devam edecek.