Falken Arazi Lastiği Serisi Genişliyor 1

Falken Arazi Lastiği Serisi Genişliyor

Sumitomo tarafından engebeli araziler için geliştirilen yeni Falken arazi lastiği tanıtıldı. Üretici, Falken Wildpeak ailesinin güçlü satış rakamları ve tüketici talebi nedeniyle seriye yeni bir lastik ekledi. Falken Wildpeak R/T ismi verilen yeni ürünün ilk olarak Aralık 2022’de Kuzey Amerika pazarına sunulacağı biliniyor. Yeni Falken off-road lastik, SUV ve pikap araçlar için ebatlara sahip.

Yeni Falken Wildpeak R/T Lastikler Farklı Arazilerde Kullanılabiliyor

Yeni Falken Wildpeak R/T lastikler, hibrit tasarımı ile engebeli arazi serisi için yeni bir ölçüt belirliyor. Falken arazi lastiği engebeli arazi ürünleri ile M/T lastiklerin avantajlarını bir araya getiriyor. Falken off-road lastik, aynı zamanda asfaltta da A/T lastiklere yakın performans sunuyor.

Falken Wildpeak SUV Lastiklerine İlgi Artıyor

Falken Stratejik Planlama Başkan Yardımcısı Rick Brennan: “Falken Wildpeak lastiklerine tüketicinin büyük ilgisini ve artan kullanımını görüyoruz. Bizden sıklıkla daha geniş bir lastik seçimi yapmamız istendi, bu da R/T kategorisinde lastikleri oluşturmamızı sağladı.”

Yeni Falken arazi lastiği hem arazide hem asfaltta çok fazla zaman harcayan sürücüler için tasarlanıyor. Firma, lastiğin Falken Wildpeak M/T lastikler ile dayanıklılık açısından karşılaştırabileceğini belirtiyor. Şirketin açıklamasına göre yeni Falken off-road lastik, stabilite açısından ise Wildpeak A/T ile yarışır durumda.

Falken Wildpeak R/T Dayanıklı Yapısı ile Öne Çıkıyor

Yeni Falken Wildpeak R/T lastikler, keskin taşlardan kaynaklanan hasar riskini azaltmak için agresif yanak tasarımına sahip. Büyük oluklar, daha düşük basınç ile çekiş gücünü yükseltiyor. Yeni Falken arazi lastiği, açık omuz alanı ile çamuru etkili bir şekilde tahliye ediyor. Yeni Falken off-road lastik tasarımı, aynı zamanda taşların dişler arasında sıkışma riskini de azaltıyor. Yeni Falken Wildpeak R/T lastik, 3 katmanlı yanak yapısı (Duraspec Teknolojisi) ile zorlu arazi koşullarına güvenilir bir şekilde kullanılabiliyor. Aynı zamanda özel karkası da hasarlara karşı ek koruma sağlıyor. Lastiğin sırt blokları, ağır yük altında stabilite sağlarken deformasyonu azaltan kademeli iç duvar tasarımına sahip. Falken off-road lastiği geliştirilirken desen, bileşik ve karkasta bu gibi yenilikçi çözümler kullanılıyor.