Bridgestone Off Road Lastiğini Lamborghini İçin Üretti 1

Bridgestone Off Road Lastiğini Lamborghini İçin Üretti

Bridgestone Lastik firması, Off-road süper spor otomobil için özel sipariş üzerine yeni lastikler üretiyor. Yeni Lamborghini Huracan Sterrato V10 motoru ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmıştır. Dünyanın ilk süper spor otomobili olarak konumlandırılmış özel oto lastik tedarikçisi olarak Bridgestone seçildi.

Bridgestone Dueler All-Terrain AT002, Sterrato’ya özel olarak asfalt ve off-road koşullarında kullanımı için geliştirildi. Şirket, yeni malzemelerin, desenlerin ve üretim teknolojilerinin off-road lastikleri için kaliteyi iyileştirdiğini belirtmektedir. Bununla birlikte sürücülere asfalt zeminde sürüş keyfini en üst düzeyde yaşatabilecektir.

Dueler All-Terrain AT002 Lamborghini ile Performansı Nasıl?

Bridgestone lastikleri; Özel sipariş üzerine üretilen Bridgestone Dueler All-Terrain AT 002 lastiklerinin Lamborghini Huracan Sterrato için mükemmel bir uyum sağladığını ve süper otomobilin kendisi gibi bir dizi benzersiz özelliğe sahip olduğunu belirtti. “Özellikle Dueler All-Terrain AT002, 80 km / s hıza kadar delinse bile güvenli bir şekilde sürüşe devam etmenizi sağlayan teknolojiyle üretilen dünyanın ilk off-road süper otomobil lastiğidir.” Açıklamasında bulundu.

Üretilen bu oto Lastikler Avrupa’da geliştirilmiştir. Lastikte yer alan kauçuk bileşiğin yeni bileşimi kavrama seviyesini artırırken, omuz bölgelerinin tasarımı çakıl ve çamurla mücadele için rafine edildi. Ayrıca, sırt deseni, off-road arazi göstergelerinden ödün vermeden yüksek hızlarda kullanıldığında asfaltta da iyi kullanım için optimize edilmiştir.

Bridgestone Lastikleri Her Türlü Zorluğu Karşılayabiliyor

Bridgestone’un EMIA binek araç oto lastikleri Bölümü Başkan Yardımcısı Stephen De Bock açıklamalarda bulundu. S.D.Bock: ‘’Hem asfaltta hem de off-road koşulda çalışabilen, yüksek hızlarda stabilite sağlayan ve aynı zamanda çamurda, çakılda ve diğer ortamlarda her türlü zorluğu karşılayabilen bir lastik oluşturduk’’ dedi.

Sterrato’da lastikler ön tarafta 235/40 ZR19 (96Y) XL RFT ve arkada 285/40 ZR19 (107Y) XL RFT boyutlarındadır. Kış lastiği segmentinde ise 235/40 R19 96Y XL ve 285/40 R19 107Y XL boyutlarında lastiklerin kullanımı için en özel serisi olan Bridgestone Blizzak LM005 uygun görülmüştür.