BFGoodrich’in Çamurlu Arazi Lastiği T/A KM3 Artık 42 Ebatta Sunuluyor 1

BFGoodrich’in Çamurlu Arazi Lastiği T/A KM3 Artık 42 Ebatta Sunuluyor

Bu yıl itibariyle, Birleşik Krallık’ta 42 ayrı ebatta BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 bulunuyor. Sıra dışı arazi koşullarına göre üretilen serideki ilk ebatlar 2018’de sunulmuştu ve şimdi önceki KM2 serisinde sunulmayan 21 yeni ebat bulunuyor. 

BFGoodrich, Mud-Terrain T/A KM3’ün hemen hemen bütün off-road koşullarında yüksek performansa sahip olmak isteyenler için uygun olduğunu söylüyor. BFGoodrich, çamurlu zeminde yol tutuşunun lastiğin dış kısmındaki sıkışmış çamuru tahliye eden “Mud-Phobic” lastik dişleri sayesinde bir önceki lastiklerden yüzde beş daha iyi olduğunu söylüyor.  

Sırt deseni, bütün açılardan üstün yol tutuşu sağlayabilen büyük sırt blokları tasarımına sahiptir. BFGoodrich, taşlı zeminlerde yol tutuşunun KM2’den yüzde 8 daha iyi olduğu söylüyor ve bunu Mud-Terrain T/A KM3’te kullanılan Krawl-TEK bileşiğine bağlıyor. Lastiğin diğer dikkate değer özellikleri; tırmanma sırasında tüm yüzeylerde daha fazla yol tutuşu sunabilen, yumuşak zeminde ve çamurda çekme gücünü arttıran Traction-Armor Sidewall Sculpture ve dişli sırt tasarımıdır.

BFGooodrich KM3 Kimlere Hitap Eder?

BFGoodrich markasının global genel müdürü Harold Phillips:  “KM3 lastiği üst düzey dayanıklılık ve yüksek çekiş gücü için tasarlandı ve off-road tutkunları için olmazsa olmaz bir konumda bulunuyor. İster off-road ile basit sürüşler yapmak ister ekstra güç gerektiren etkinliklere katılmak için bu lastik sürücüleri gitmek istedikleri her yere götürmek için geliştirildi.”  

BFGoodrich, Mud-Terrain T/A KM3’ün gelişmiş yan duvar koruması, darbelere karşı dayanıklılık ve yırtılma ve aşınmalara karşı dirençli yapısı ile en zor arazi koşullarını aşmak için tasarlandığını söyledi. BFGoodrich Baja T/A KR3’ün yan duvarları, çöl yarış lastiği serisinde elde edilen CoreGard Max’ın yarışta kanıtlanmış teknolojisi sayesinde yüzde 27 daha sert. Bu teknoloji lastik yanağını korur, daha fazla kalınlık ile yarılmayı ve delinmeyi önlemeye yardımcı olur. BFGoodrich, Mud-Terrain T/A KM3’ün yolcular için sağlam bir yol performansı ve tolere edilebilir gürültü seviyesi sunduğunu da ekliyor.