Thomas Jacobi Hankook Avrupa’nın İnsan Kaynakları Müdürü Oldu 1

Thomas Jacobi Hankook Avrupa’nın İnsan Kaynakları Müdürü Oldu

Thomas Jacobi, Hankook Lastikleri’nin Avrupa merkezinde bulunan yeni insan kaynakları direktörü oldu. 1 Mart’ta bu pozisyona getirilen Jacobi, lastik üreticisinin bölgedeki insan kaynakları faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak. Jacobi; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde kıdemli bölge müdürü olduğu telekomünikasyon şirketi Syniverse Technologies’den ayrılarak Hankook ailesine katıldı. Jacobi, çeşitli sektörlerde insan kaynakları alanında toplamda 13 yıldan fazla bir deneyime sahip.  

Hankook Tire Europe Başkanı Han-Jun Kim, “Bay Jacobi’ye Hankook’taki yeni pozisyonunda sıcak bir karşılama sunmak istiyoruz” diyor ve ekliyor: “Hankook’un en büyük ve en önemli bölgesi olan Avrupa’daki insan kaynakları stratejimizi ilerletmek amacıyla bol deneyim ve uzmanlık gerektiren bu pozisyon için güvenebileceğimiz ve birlikte yeni işlere imza atabileceğimiz doğru kişiyi bulduk. Jacobi, değişim yönetimi ve organizasyon geliştirme alanlarındaki kapsamlı uluslararası tecrübesi sayesinde, bu önemli pozisyon için doğru odağı sağlayabilecek gerekli üstün başarılara sahip.”

Jacobi, Hankook Avrupa’da yeni insan kaynakları müdürü görevini üstlendiği için mutlu olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Hankook gibi uluslararası alanda başarılı bir şirkette tecrübelerime daha fazla katkı sağlamayı dört gözle bekliyorum. Şu an halihazırda devam eden kültürel değişimin daha fazla teşvik edilmesi ve işe alımların yaygınlaştırılmasının büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Bir motor sporları ve klasik araba tutkunu olarak, çalışanların teknik bilgi birikimi alanında yüksek beklentileri olduğunu biliyorum. Bu, insan kaynakları geliştirmelerinin odak noktalarından biri olacak.”  

Jacobi, Hankook Lastikleri’nin Kore’deki şirket merkezine geri dönen ve şimdi Teknodome Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ndeki insan kaynakları ekibinin bir parçası olan Ji Su Lim’in yerini aldı.