Volkswagen Homologe Lastikler İçin Özel Etiket Sunuyor 1

Volkswagen Homologe Lastikler İçin Özel Etiket Sunuyor

Volkswagen Homologe Lastikler İçin Özel Etiket Sunuyor

Birçok otomobil üreticisi, homologe edilmiş ve belirli bir otomobil modeline uyarlanmış lastikleri özel bir işaretle lastik yanaklarında belirtiyor. Örneğin, Audi ve Mercedes AO ve MO (sırasıyla Audi Original ve Mercedes Original) kısaltmalarını kullanırken, BMW lastikeri üzerinde yıldız sembolünü kullanıyor.

Hangi Lastik Markası Volkswagen ile Kullanıcılara Sunulacak?

Neue Reifenzeitung’un bildirdiğine göre Volkswagen de aynı yaklaşımı benimseyecek ve Volkswagen ID.7 elektrikli otomobil için Continental EcoContact 6Q lastiklerinin yanaklarında ek bir artı işareti olarak kullanıcılara sunuluyor olacak. Bu durum, çeşitli otomobil şirketleri tarafından kullanılan homologe lastik tanımlamalarının bir listesini yayınlayan Pirelli lastik üreticisinin verileriyle de doğrulanmaktadır.

Continental Ecocontact 6Q Yaz Lastiği Nasıl Özelliklere Sahip?

Continental EcoContact 6Q yaz lastiği, gelişmiş bir lastik bileşiği ve etkin silika dağılımıyla maksimum yakıt verimliliği sağlayan bir lastiktir. Ayrıca Green Chili 2.0 lastik hamuru teknolojisi sayesinde daha yüksek kilometre performansı sunar. Yeni nesil sırt deseni tasarımıyla optimum temas yüzeyi ve yüksek manevra kabiliyeti sağlar1. Islak zeminde frenleme performansı A ve B olarak onaylanmıştır. Bu lastik, daha az yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu ile doğa dostu bir üründür.