Continental 2021’de 3 Ayrı CES İnovasyon Ödülü Kazandı 1

Continental 2021’de 3 Ayrı CES İnovasyon Ödülü Kazandı

Continental, 2021’de üç ayrı teknolojisi ile CES 2021 İnovasyon Onur Ödülü’nü almaya hak kazandı. Şeffaf Treyler ve Gelişmiş Radar Sensörü (ARS) 540 teknolojileri ile “Araç Zekası ve Taşımacılık”, Ac2ated ses ortaklığı ile ise “Araç İçi Eğlence ve Güvenlik” kategorisinde ödüllendirildi. 28 ayrı kategoride verilen ödüller ile olağanüstü tasarım ve mühendislik ürünleri; endüstriyel tasarımcılar, mühendisler ve ticaret medyasının üyeleri dâhil olmak üzere bağımsız jüriler tarafından değerlendirildi.

Continental Ödüllerin İlham Verici Olduğunu Söylüyor

Continental Kuzey Amerika’nın Otomotiv Teknolojileri alanında CEO’su Samir Salman: “CES İnovasyon Ödülleri’nde devrim niteliğindeki ürünleri sunan markalar arasında yer almak her zaman özeldir. Ödüller verilirken yalnızca teknolojilerimizin değerine değil, aynı zamanda müşterilerimiz için sürekli olarak yeni ve kayda değer çözümler yaratmaya çalışan ekip üyelerimizin bağlılığına da değiniliyor. Bunun gibi organizasyonlar tarafından takdir edilmek, gelecek için hangi ek mobilite ve güvenlik çözümlerini geliştirebileceğimizi görmemiz için bize ilham veriyor. ”

“Şeffaf Treyler” Teknoojisi Sürücülerin Yolu Görmesini Sağlıyor

Transparan Treyler teknolojisi, Continental’in treyler portföyünü genişletiyor ve sürücülerin nakliye sırasında treyleri “görmesine”, arkasındaki ve yanındaki alanı kontrol etmesine olanak tanıyor. Continental’in Surround View sistemine dayanan teknoloji, daha güvenli sürüş sağlıyor. İki kamera ve bir kontrol ünitesi, sürücüye treyleri neredeyse görünmez kılan panoramik bir görünüm sağlamak için birlikte çalışıyor. Sonuç olarak sürücülerin yolu ve treylerin arkasındaki engelleri kesintisiz olarak görmesi sağlanıyor.

Continental İlk Kez 4D Görüntü Radarı Sunuyor

Kısmi otomasyondan tam otomasyona kadar otomatik sürüş sistemlerini destekleyen Continental ARS 540, markanın üretime hazır ilk 4D görüntü radarı. Önceki sistemler yalnızca menzil, hız ve azimut açısı ile ilgili bilgileri yakalayabilirken ARS 540’ın uzun menzilli radar sensörü, 300 metreye kadar hassas sürüş haritası oluşturmak için bunlara ek olarak nesnenin konumunu da hesaplıyor.

Continental ve Sennheiser Etkileyici Bir Ses Deneyimi Yaratıyor

Ödül kazanan son teknoloji ise, gerçeklik ile yeniden üretim arasındaki sınırları ortadan kaldıran sürükleyici bir ses deneyimi yaratmak için Continental ve Sennheiser teknolojisini bir araya getiren bir ortaklık. Ortak çözüm ile mobilitenin daha da kullanıcı deneyimi odaklı bir geleceğe doğru evrimini destekleyen ölçeklenebilir ve uyarlanabilir bir ses sistemi sunuluyor. Continental Ac2ated Sound, geleneksel hoparlörleri araçtan çıkarıyor. Yeni eklenen koltuk başlığı ses özelliği, tamamen görünmez bir entegrasyonla kişiselleştirilmiş dinleme bölgelerinde benzersiz bir deneyim sağlıyor.