Continental Tüm Markalarını Aynı İsim Altında Topluyor 1

Continental Tüm Markalarını Aynı İsim Altında Topluyor

Continental, bir hizmet sağlayıcı ve eksiksiz taşıma çözümleri şirketi profilini stratejik olarak keskinleştiriyor; bu nedenle tüm portföyünü Continental adı altında birleştiriyor. Tüm ürünler, teknolojiler, hizmetler, bilgi birikimi ve uzmanlık Continental markası altında bir araya gelecek. Ocak 2021’den itibaren şirkete ait PHOENIX, IMAS, Kolubara, LEGG, Matador ve National Belt Service markalarının tüm ürünleri Continental’in geniş ürün ve hizmet portföyüne entegre edilecek.

Continental’in Taşıma Çözümleri iş biriminin başkanı Hannes Friederichsen:

“Kararlı etkenler müşterilerimizdir. Bu yolla müşterilerimiz ve ortaklarımız, tek bir kaynaktan daha güçlü ve güvenilir bir küresel ürün portföyünden yararlanacaklar. Bu nedenle, müşteri odaklı iş yaklaşımımızı sürdürmek için güçlerimizi birleştirmeye devam edeceğiz.”

Continental: Müşteri Talepleri Dönüşüyor

Continental firmalarının tek bir küresel marka altında toplanması, hem üretim alanında kullanılan kayışlarda hem de dijital ürünlerde portföyün optimizasyonu ve genişletilmesi ile birlikte geliyor. Firma, artan sayıdaki katma değerli dijital yenilikler ve hizmetlerle ürün yelpazesini daha da genişletiyor.

Continental’de yeni oluşturulan taşıma çözümleri hizmeti segmentinden sorumlu Andreas Bakenhus:

“Aktif olduğumuz pazarlarda ihtiyaçların sürekli değiştiğini görüyoruz. Birkaç yıl önce müşterilerimizin yüksek kaliteli, uzun ömürlü kayışlara ihtiyacı vardı. Artık inşaat, endüstri ve madencilik şirketleri; güvenlik, kalite, verimlilik ve üretkenlik kazanımları arıyor. Müşterilerimiz, devreye alma, danışmanlık ve eğitimden dijital izleme ve yerinde bakıma kadar bir kayışın etrafındaki tüm değer zincirini kapsayan entegre çözümlere ihtiyaç duyuyor. Ek olarak; enerji açısından optimize edilmiş kayışlar, yeni iş modelleri ve sürdürülebilirlik konuları gelecekte çok önemli ve rekabetçi bir rol oynayacak. Temelde bizim işimiz müşterilerimizin temel işlerine tamamen konsantre olmalarına olanak tanıyan hizmet seviyeleri sunmak.”

Continental Dijital Çözümler Sunuyor

Continental, bunun yanı sıra; servisle ilgili ürün ve dijital araçlardan oluşan genişletilmiş bir sunumla bölgesel distribütörlerine desteğini genişletecek. Continental, 2021’de piyasaya sürülecek konveyör sistemleri için yeni drone tabanlı izleme çözümü gibi değer katan dijital çözümler ve hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Küresel olarak Continental, hem 1.300 deneyimli servis teknisyenleri ve ortaklarından oluşan uluslararası bir ağ hem de dijital çözümler sunuyor. Potansiyel sorunları erken tespit eden ve arıza süresini en aza indiren akıllı entegre durum izleme sistemi Conti MultiProtect buna örnek verilebilir.

Müşteri Odaklı Yaklaşım Öne Çıkıyor

Continental’de hesap yönetimi ve pazarlamadan sorumlu Dr.Michael Hofmann: “Dünya çapındaki ortaklarımızın işlerine katkıda bulunan birinci sınıf, yenilikçi ürünler ve hizmetler sunuyoruz. Geçmişte, farklı marka ve ürün serilerimiz vardı. Küresel pazarlarımızdan tüm ürün yelpazemize daha kolay ve hızlı erişim sağlamak için dünya standartlarındaki portföyümüzü basitleştiriyoruz. Bu, Continental’in olağanüstü bilgi birikimini, teknolojisini, inovasyonunu, araştırma ve geliştirme kaynaklarını, küresel üretim ve hizmet ağını içeriyor.”

Continental Avrupa’nın En Uzun Konveyör Sistemlerini Kuruyor

Konveyör çözümleri için önde gelen uzmanlardan biri olan Continental, tüm inşaat, madencilik ve dökme malzeme taşıma uygulamaları için dünya çapındaki müşterilerine en eksiksiz ve gelişmiş ürün, teknoloji ve hizmet portföyünü sunmaktadır. Continental işletmeleri, yüksek performanslı konveyör bantlarında neredeyse 150 yıllık bir deneyime sahiptir. Continental, küresel bir teknoloji şirketi olarak, dünyanın neresinde çalışırlarsa çalışsın, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir donanıma sahiptir: Örneğin 2019’da Continental, dünyanın en güçlü taşıma bandı ST 10 000’i Chuquicamata, Şili’de dünyanın en büyük bakır madenine kurdu. Avrupa’da bir çimento fabrikası için en uzun taşıma bandı Fransa’nın Montalieu kentinde Continental ve Techmi tarafından üretildi.