Crossover Otomobil Lexus RZ, Dunlop SP Sport Maxx 060 ile Donatıldı 1

Crossover Otomobil Lexus RZ, Dunlop SP Sport Maxx 060 ile Donatıldı

Japon üretici firma Sumitomo Lastikleri, markanın sıfırdan geliştirilen ilk elektrikli modeli olan yeni Lexus RZ crossover otomobile lastik tedarik etmeye başladı. RZ satışları Mart 2023 yılında başladı ve Yokohama da yeni ürünün lastik tedarikçisi oldu. Sumitomo lastikleri tarafından Lexus otomobili için üretilen Dunlop SP Sport Maxx 060 yüksek performans lastikleri kullanıcıya güven veriyor. Bu lastikler sürüş konforunu ve dengeli yol tutuşunu geliştirmeye odaklanarak tasarlanıyor.

Dunlop Sport Maxx 060 Yaz Lastiği Konforlu mu?

Dunlop lastikleri, seçilen lastiklerin aynı zamanda elektrikli bir aracın menzilini etkileyen düşük yuvarlanma direncini ıslak yüzeylerde yüksek kavrama ile birleştirdiğini ve yanakta aerodinamik niteliklerini geliştiren çıkıntı ve girintilerin bulunmadığını belirtiyor. Dunlop SP Sport Maxx 060 Lastiğin kanal tasarımı özellikle elektrikli araçlar söz konusu olduğunda önemli olan gürültü seviyelerini azaltmak için yeniden optimize edilerek akustik konfor yükseltiliyor.

SUV Otomobil Lexus RZ Lastik Ebatı ve Özellikleri Nedir?

Lexus RZ Crossover, tamamen elektrikli bir SUV model olarak tasarlandı. Nisan 2022’de küresel olarak tanıtıldı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Lexus markasının ilk tam elektrikli aracı olan RZ, benzersiz bir tasarım ve gelişmiş teknolojiler sunmakta. RZ’nin öne çıkan özellikleri ise, yüksek performans, uzun menzil vaat etmesidir. Lexus RZ, yüksek hassasiyetli motor tork kontrolü ile etkileyici bir hızlanma ve manevra kabiliyeti sağlar. Ayrıca, DIRECT4 adlı dört çeker sistemi ile yol yüzeyi ve sürüş koşullarına uyum sağlar. Tek şarjla 400 km’den fazla gidebilen bir akü kapasitesine sahiptir. Ayrıca, hızlı şarj özelliği ile kısa sürede şarj edilebilir. Aracın lastik ebatı model model değişkenlik göstermektedir.

Lexus RZ Otomobili Orjinal Lastik Ebatı Nerede Yazar?

SUV Otomobil Lexus RZ orjinal lastik boyutları modeline göre değişiklik göstermektedir. RZ 450e Luxury modelinde ön lastikler 235/50R20, arka lastikler ise 255/45R20 boyutundadır. RZ 450e Premium modelinde ise iki seçenek bulunmaktadır. Birinci seçenekte ön lastikler 235/60R18 ebatlarında, arka lastikler ise 255/55R18 boyutundadır. İkinci seçenekte ise ön ve arka lastikler Luxury modeli ile aynı özellikleri taşımaktadır. Araç kullanım kılavuzundan ya da sol kapı iç kısmında metal etikette de orjinal lastik boyutuna ulaşılmaktadır.