Elektrikli Araçlar için Goodyear 4 Mevsim Lastik: ElectricDrive GT 1

Elektrikli Araçlar için Goodyear 4 Mevsim Lastik: ElectricDrive GT

Elektrikli araçlar için özel olarak geliştirilen lastik Goodyear ElectricDrive GT tanıtıldı. Premium lastik üreticisinin Kuzey Amerika’da elektrikli otomobiller için özel olarak sunduğu bu ürün, dört mevsim kullanım için geliştirildi. Ultra yüksek performans Goodyear 4 mevsim lastik, uzun kilometre ömrü ve sessiz sürüş sağlıyor.

Goodyear Amerika’nın Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Reese: “Tüketicilerin mobilite ihtiyaçlarını öngören ürünler, Goodyear’ın inovasyon mükemmelliği odağının merkezinde yer alıyor. Elektrikli araçlar; yük, tork, gürültü, menzil, yuvarlanma direnci ve genel performans için çok özel gereksinimler dizisine sahip. Gelişen elektrikli otomobil serilerine hizmet etmek için lider teknolojiler sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Goodyear 4 Mevsim Lastik Gürültüyü Nasıl Azaltıyor?

Goodyear ElectricDrive GT, yol gürültüsünü azaltmaya yardımcı olan yerleşik ses bariyeri görevi gören SoundComfort Teknolojisi özelliğine sahip. Ayrıca; elektrikli araçlar için asimetrik bir sırt deseni ve dört mevsimde daha iyi çekiş sağlayan özel sırt bileşiği ile sunuluyor. Goodyear 4 mevsim lastik, hem ıslak hem de kuru yol koşullarında güvenli yol tutuşu sağlıyor.

Goodyear Elektrikli Araç Segmentinin İhtiyaçlarına Karşılık Veriyor

Premium lastik üreticisinin ürün pazarlama müdürü Andrew Lau: “Elektrikli araç segmentinde devam eden büyüme ile Goodyear, tüketicilere bu araçların benzersiz ihtiyaçları için tasarlanmış bir lastik sağlama fırsatı buldu. Sürücülerin performanstan ödün vermeden daha fazla kullanım ömrü sağlayan bir lastik aradıklarını biliyoruz. Goodyear ElectricDrive GT, bu akılda tutularak tasarlandı ve bu seçeneği ABD’de elektrikli araç sürücüleri için pazara sunmaktan heyecan duyuyoruz.”
Marka, 2022’de Goodyear ElectricDrive ürün portföyünü genişletmeyi planlıyor. Goodyear 4 mevsim lastik, şu anda 255/45R19 104W XL ebadında mevcut. Bu ürün, en popüler yüksek performanslı elektrikli araç modellerinden bazıları için ideal.