Elektrikli Araçlar için Michelin e.Primacy Lastikleri Tanıtıldı 1

Elektrikli Araçlar için Michelin e.Primacy Lastikleri Tanıtıldı

Michelin Grubu, kendi kategorisinde en verimli yuvarlanma direnci performansını vaat eden yeni çevre dostu Michelin e.Primacy lastikleri tanıttı. Üreticiye göre bu yeni nesil Michelin yaz lastikleri, aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlıyor. Lastikler geliştirilirken elektrikli araçların ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu.

Michelin e.Primacy Yüksek Yol Tutuşu ve Tasarruf Sağlıyor

Michelin e.Primacy, son derece düşük yuvarlanma direnci sayesinde; Avrupa lastik etiketleme sistemine göre, yakıt verimliliği açısından “A” değerine sahip. Aynı zamanda ıslak zeminde yol tutuşu kategorisinde “B” etiket değerini taşıyor. Piyasadaki lastiklerin sadece % 1’i böyle bir kombinasyona sahip. Michelin e.Primacy düşük yuvarlanma direnci sayesinde araç sahibinin 100 kilometrede 0,21 litre yakıt tasarrufu yapmasına olanak tanıyacak. Bu da 35.000 kilometrede yaklaşık 80 Euro tasarruf anlamına geliyor.

Michelin e.Primacy CO2 Emisyonlarını Azaltacak

Uzmanlar, daha az yakıt tüketiminin doğal olarak daha düşük CO2 emisyonları ile sonuçlandığını söylüyor. Çevre ile ilgili olarak, azalan CO2 emisyonları lastiğin tüm ömrü boyunca 174 kg olarak tahmin ediliyor. Bu, 1.600 km yol kat edilen aracın ürettiği CO2 emisyonlarına karşılık geliyor.

Michelin Elektrikli Araçlara Geçişi Teşvik Ediyor

Dıştan bakıldığında, yeni yaz lastiği, Michelin Primacy 4’e oldukça benziyor. Michelin e.Primacy lastikleri ile elektrikli veya hibrit araçlara geçişi teşvik ediyor. Düşük yuvarlanma direnci, elektrikli aracın enerji verimliliğini artırarak, benzer lastiklere kıyasla menzilini yaklaşık % 7 (şarj etmeden 400 km gidebilen bir araç için + 30 km) oranında artırıyor.

Michelin e.Primacy Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Michelin e.Primacy yaz yeniliğinin ayırt edici özelliklerinden biri de ilk kilometreden son kilometreye kadar yüksek performans. Daha önce Michelin Primacy 4’te kullanılan Evergrip Teknolojisi sayesinde lastik aşındıkça ıslak zeminde yol tutuşu korunuyor. Michelin yaz lastiği, 30 bin km’lik bir sürüşten sonra bile, “ıslak zeminde yol tutuşu” için Avrupa standardı olan R117 testini kolaylıkla geçiyor. Michelin e.Primacy, 2021 İlkbaharından itibaren 15 ila 20 inç arasında değişen 56 ebatta satışa sunulacak.