Ford Mustang March-E’nin Tercihi: Continental PremiumContact 6 1

Ford Mustang March-E’nin Tercihi: Continental PremiumContact 6

Continental PremiumContact 6 lastikler, Ford Mustang March-E için orijinal ekipman olarak sunuluyor. Özellikle sportif performans için tasarlanan Continental yaz lastiği, aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci ile elektrikli otomobil menzilini arttırıyor.

Continental Premium Contact 6 Elektrikli Araç Menzilini Arttırıyor

Continental’de lastik geliştiricisi olarak çalışan Andreas Schlenke: “Ford Mustang Mach-E gibi sportif elektrikli otomobil sağlayıcıları, yüksek hızlarda iyi yol tutuşu, direksiyon hassasiyeti ve güvenliğe değer veriyor. Ayrıca; özellikle düşük yuvarlanma direnci aracın menzilini artırıyor. Tamamen elektrikli araçlar için sunduğumuz tek lastik Continental Premium Contact 6 değil. Aksine, mevcut portföyümüzü tüm elektrikli araçların gereksinimlerini karşılayacak; aynı zamanda yanmalı araçların emisyonlarını sürdürülebilir bir şekilde azaltabilecek şekilde geliştirmek için on yıldan fazla süredir çalışıyoruz. Ford Mustang Mach-E için sağlanan tüm lastikler, AB lastik etiketine göre bu alandaki en iyi değer olan A sınıfı yuvarlanma direncine sahip.”

Continental Premium Contact 6 Teknik Özellikleri

Continental Premium Contact 6 yaz lastiğinin silika içerikli lastik hamuru, ıslak zeminde mükemmel frenleme performansı sağlıyor. Aynı zamanda lastiğin daha yavaş aşınmasını sağlayarak kilometre ömrünü yükseltiyor. Amiral gemisi Continental yaz lastiği, optimize edilmiş temas yüzeyi ile sürüş konforunu üst seviyeye çıkarıyor. Kauçuk bileşiği içerisinde yer alan polimerler, sırt dayanıklılığını arttırıyor. Özel desen tasarımı yüksek yol tutuşu ve üstün manevra kabiliyeti ile sportif performans sağlıyor. Alman teknolojisi ile geliştirilen bu premium lastik, aynı zamanda yuvarlanma direncini de düşürüyor. Düşük yuvarlanma direnci, benzinli araçlarda daha düşük yakıt tüketimi, elektrikli otomobil modellerinde ise daha uzun menzil anlamına geliyor.

Continental Yaz Lastiği Nasıl Yüksek Performans Sağlıyor?

Continental PremiumContact 6, Ford Mustang Mach-E gibi konforlu sedanlar ve sportif otomobiller için özel olarak tasarlanmıştır. Continental yaz lastiği, konfor ile hızlı direksiyon tepkisini; güvenlik ile çevre dostu özellikleri bir araya getirmektedir. Lastik mühendisleri, bu sonuca ulaşmak için yeni kauçuk bileşikleri, yeni bir desen ve lastiğin kolayca ilerlemesini sağlayan bir yapı geliştirdi. Sonuç olarak lastik, %15 daha yüksek kilometre ömrü sunuyor.