Goodyear EfficientGrip Performance 2 ADAC 2023 Yaz Lastiği Testi Şampiyonu Oldu 1

Goodyear EfficientGrip Performance 2 ADAC 2023 Yaz Lastiği Testi Şampiyonu Oldu

2023 ADAC 50. yıl yaz lastiği testi tamamlandı. Alman otomotiv kuruluşunun ellinci senesini kutlamak için 205/55 R16 popüler lastik ebadında elli yaz lastiğini test etti. ADAC her yıl onlarca öne çıkan lastiği performansları yönünden değerlendirerek objektif bir şekilde kullanıcıların bilgisine sunmaktadır. Her lastik için ayrı ayrı aşınma testleri gerçekleştirilerek lastikler tüm detaylarıyla bu yılki sonuçları da açıklamıştır. Lastik testi sonuçlarına göre zaferi 2023 yıllında Goodyear Efficient Grip Performance 2 yaz lastiği elde etti.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 Güçlü Özellikleri Nedir?

ADAC 2023 yaz lastiği testi sonuçlarına göre değerlendirilen ve şampiyonluğa uzanan Goodyear Efficient Grip Performance 2, sürüş güvenliği en iyi durumda olarak değerlendirildi. Sürücüye kuru yollarda direksiyonda mükemmel hassasiyet dengesi sunduğu bildirildi. Kuru yollarda ortalamanın üzerinde bir fren mesafesine sahip olduğu görülen lastiğin güven verici olduğu belirtilmektedir. Bu Goodyear yaz lastiği deseni kuru zeminlerde gösterdiği yüksek performanslar sayesinde lastik testi sıralamalarında sürekli üst sıralamalarda yer almaktadır.

Goodyear EfficientGrip Performance 2 Islak Zemin Yol Tutuşu Nasıl?

ADAC 2023 yaz lastiği testinde bir çok alanda değerlendirilen lastiklerin ıslak zemin koşullarında da sınav verdiği süreçlerde mevcuttur. GoodyearEfficient Grip Performance 2, ıslak zemin fren mesafesi ölçümlerin ve ıslak zeminde iyi yol tutuşu ile öne çıkmaktadır. Bu Goodyear yaz lastiği deseni özellikle güvenli sürüş özellikleriyle kendisini öne çıkararak göz doldurmaktadır. Suda kızaklama performansı da değerlendirilen bu ürün, yaz lastikleri arasında tatmin eden derecesiyle kullanıcıya rahatlık sağlamaktadır.

Goodyear Lastikleri Hem Çevreci Hem de Performans Odaklı

Goodyear EfficientGrip Performance 2 deseni ADAC 2023 lastik testinde çevresel denge klasmanında da öne çıkmıştır. Çevre dostu yaklaşımla üretilen bu yaz lastiği deseni aşınma testinde ortalamanın üzerinde kilometre performansı ve düşük aşınma derecesiyle başarıya uzanmıştır. Lastiğin sahip olduğu düşük ağırlık ve düşük yakıt tüketimi sayesinde enerji verimliliği de etkileyicidir. Gürültü söz konusu olduğunda ise Goodyear EfficientGrip Performance 2 akustik bir konfor sağlayarak konfor veren bir performans sergilemektedir.