Goodyear Avrupa’da Online Lastik Satışına Başladı 1

Goodyear Avrupa’da Online Lastik Satışına Başladı

Goodyear, ABD’deki tüketicilere online olarak doğrudan lastik satmaya başladıktan dört yıl sonra Avrupa’da da yerini alıyor. Pilot program, Almanya’da başlatıldı ancak Goodyear, sistemin kademeli olarak Avrupa bölgesinin geri kalanında da uygulanacağını belirtti. Goodyear’ın Avrupa’daki e-ticaret kanalının direktörü Frédéric Schilling, programın intermet üzerinden alışverişin rahatlığını tercih eden tüketicilerin gereksinimlerine cevap verdiğini söylüyor. Goodyear, ABD’deki e ticaret modelini Almanya’daki bu pilot programla birlikte Avrupa gereksinimlerine uyarlıyor. Lastik satın alım sürecinin ilk adımında tüketiciler yaz, kış veya dört mevsim lastikleri arasında tercih yapıyor.

Online Lastik Alışverişi Tüketicilere Kolaylık Sağlıyor

Goodyear, bu sistemin ABD’de olduğu gibi tüketicilere kolaylık sağlamaya odaklanarak tasarlandığını söylüyor. Güncel sistem, lastik satın alma ve kurulumunu içeriyor. Tüketiciler, bu hizmetler için online ödeme yapıyor. Şirketin Avrupa merkezinde yönetici olarak çalışan Jürgen Titz: “Alman sürücülere kesintisiz online alışveriş deneyimi ve Goodyear güvencesi sunuyoruz.

Online Lastik Platformları Güvenilir Montaj Sunuyor

Goodyear, montaj noktaları ağının şu anda Alman hanelerinin yarısından fazlası için; en fazla 30 dakikalık bir sürüş mesafesinde olduğunu söylüyor. Bu Almanya gibi mevsimlik lastiklerin büyük ihtiyaç oldığu bir pazar için özellikle büyük önem taşıyor. Çünkü değişim mevsimlerinde lastik montaj randevuları yoğun talep görüyor. Jürgen Titz: “Tüketiciler, Goodyear lastiklerinin üstün performansının yanı sıra; lastiklerinin güvenilir bayiler tarafından kurulması avantajına da sahip oluyor.”