Petlas Dünya’nın En Büyük Tarım Fuarında 1

Petlas Dünya’nın En Büyük Tarım Fuarında

Petlas’ın tarım makineleri ve endüstriyel kullanım için geliştirdiği TBR lastikleri, dünya çapında en prestijli tarım fuarı olan Agritechnica’da yer aldı. Agritechnica, 30 yıldan uzun süredir; yeni fikirler ve yenilikçi uygulamalar ile dünya tarımının geleceğine yön veriyor. Agritechnica Exhibition 2019’da yerli marka Petlas da yer alarak; farklı kullanım alanları için geliştirdiği ürünlerini tanıttı.  

Petlas Agritechnica’da 4. Kez Yer Aldı

Tarım sektörünün buluşma noktası olarak görülen fuarda 2019 yılında; 2 bin 850 katılımcı ve 130 ülkeden 450 bini aşkın ziyaretçi yer aldı. Fuar, 7 gün boyunca ziyarete açık kaldı. Petlas’ın Agritechnica Fuarı’na bu yıl dördüncü kez katıldığını hatırlatan uluslararası satış ve pazarlama müdürü Oğuz Ay, fuara katılımın her seferinde heyecan verdiğini söyledi. Ay; “Günümüzün ve geleceğin sürdürülebilir tarım trendlerinin tüm gereksinim ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayan mükemmel ürün ve çözümlerimizle küresel rekabetin içerisinde yer almaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.  

Petlas PT-TRAC Lastikleri İlginin Odağındaydı

Tanıtıldığı günden bu yana; tarım fuarlarının gözdesi olan Petlas PT-TRAC, Agritechnica’da ilginin odağındaydı. PT-TRAC, 2019 yılının başında; Türkiye ve Fransa’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen lansmanda tanıtılmıştı. Yeni CupWheel teknolojisine sahip olan PT-TRAC, ağırlığın zemine eşit dağılmasını sağlayarak çekiş gücünü yükseltiyor. Tamamen yerli sermaye, yerli mühendislik ve yerli emek ile geliştirilen PT-TRAC, bunu minimum toprak sıkışması ile yapıyor. Toprağa verilen zararı minimuma indiren PT-TRAC, yüksek dayanıklılığa ve performansa sahip. Kaymaları azaltıp traktörlerin gücünü arttıran lastik, aynı zamanda yakıt tassarrufu da sağlıyor.