En Hızlı MINI: Yeni MINI John Cooper Works GP 1

En Hızlı MINI: Yeni MINI John Cooper Works GP

Distribütörlüğünü Borusan Otomotiv’in yapmış olduğu MINI’nin şimdiye kadar üretilen en hızlı seri üretim modeli olan yeni MINI John Cooper Works GP, satışa çıktı. Sadece 3000 adet üretilen yeni MINI John Cooper Works GP, 300 beygir gücüne ve TwinPower Turbo teknolojisiyle donatılmış 2.0 litre hacimli bir motora sahip.

Yeni MINI John Cooper Works GP Sınırlı Sayıda Üretildi

Cadde kullanımına uygun olarak pist odaklı geliştirilmiş bir otomobil olan yeni MINI John Cooper Works GP, 2006’da ortaya çıkan ilk seri gibi sınırlı sayıda üretilmesi ile koleksiyonerlerin dikkatini çekiyor. Taviz vermeyen yarış hissi ve dengeli sürüş keyfi sunan MINI John Cooper Works GP konsepti ilk olarak 2017’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmıştı.

Yeni MINI John Cooper Works GP Sportif Performans Sunuyor

Yeni MINI John Cooper Works GP ileri düzey performansa sahip bir yarış otomobili ortaya çıkarmak için MINI’nin sportif geçmişinden esinleniyor. MINI’nin performans odaklı serileri ve spor otomobillerinin tutkunları için tasarlanan araç, yarışlarda üstün başarılar kazanarak büyük bir hayran kitlesi kazanmış; Alman marka MINI’nin yarış aşkının bir ifadesi olma özelliği taşıyor.

Yeni MINI John Cooper Works GP Kendine Has Tasarıma Sahip

Yeni MINI John Cooper Works GP, John Cooper Work uzmanlığı ile geliştirilerek üstün aerodinamik özellikleri ve süspansiyon teknolojisini bir araya getiriyor. Araç, geniş ön ve arka çamurlukları, dikkat çeken tavan spoyleri ve malzemelerinin düşük ağırlıklı olmasıyla diğer spor MINI modellerine göre farklılık gösteriyor.