Goodyear Cooper Lastikleri’ni Satın Aldığını Duyurdu 1

Goodyear Cooper Lastikleri’ni Satın Aldığını Duyurdu

Premium lastik markası olarak öne çıkan 17 Bu adım ile küresel lastik endüstrisi çerisinde ABD merkezli daha güçlü bir lider yaratmak için iki dev şirketin tamamlayıcı ürün portföyleri, hizmetleri ve yetenekleri bir araya geliyor. Birleşme ile tüketiciler için seçim yapmayı kolaylaştıran daha fazla ihtiyaca uyum sağlayabilecek seçenekler sunulacak.

Goodyear’ın Lastik Endüstrisi İçerisindeki Konumu Nasıl Güçleniyor?

Bu satın alım ile birlikte Goodyear’ın küresel lastik endüstrisi içerisindeki lider konumu güçleniyor ve Kuzey Amerika pazarlarındaki varlığı önemli ölçüde genişliyor. Bu birleşme ile Çin’de Goodyear’ın varlığı neredeyse ikiye katlanıyor ve yerel otomobil üreticileriyle olan ortaklıkların sayısı artıyor. Aynı zamanda; Goodyear’ın 2.500 markalı perakende mağaza ağı aracılığıyla Cooper lastikleri için daha geniş bir dağıtım ağı sağlanıyor.

Goodyear ile Cooper’ın Güçlü Yönleri Bir Araya Geliyor

Lastik endüstrisi devleri arasında yer alan Goodyear’ın Cooper’ı satın alması iki markanın güçlü yönlerini bir araya getiriyor. Cooper markası, orta segment hafif ticari ve SUV lastiği segmentlerinde özel bir güce sahip. Bununla; Goodyear’ın premium lastik seçenekleri ve orijinal ekipman alanındaki gücü bir araya geliyor. Bu sayede daha farklı fiyat aralıklarında daha geniş ürün yelpazesi sunulabiliyor. Aynı zamanda; seçkin Cooper tesislerinin genişletilmesine yönelik fırsatların sermaye verimliliğini ve esnekliğini artırması bekleniyor. Cooper markasının Goodyear’ın küresel dağıtım ağına eklenmesiyle ek gelir artışı fırsatları da ortaya çıkacak.

Premium Lastik Üreticisi Daha Fazla Tüketiciye Hitap Edecek

Premium lastik markaları arasında yer alan Goodyear’ın yönetim kurulu başkanı, CEO’su ve başkanı Richard J. Kramer: “Goodyear ve Cooper’ı resmi olarak bir araya getirmekten ve müşterilere, inovasyona, yüksek kaliteli ürünlere ve çözümlere yönelik ortak odağımızı birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Bu kombinasyon, Goodyear’ın küresel olarak daha fazla tüketiciye hizmet verme yeteneğini güçlendiriyor; yeni mobilite ve filo çözümlerine daha büyük yatırımları desteklemek için daha fazla ölçek sağlıyor.”