Kleber Krisalp HP3 Test Başarıları ile Öne Çıkıyor 1

Kleber Krisalp HP3 Test Başarıları ile Öne Çıkıyor

Kleber Krisalp HP3 test sonuçları, lastiğin yüksek performans özelliklerini gösterir nitelikte. Lastik, yıllar içerisinde testlerde çok sayıda başarılı sonuç elde etti. En son ise 2021 Auto Bild Kış Lastiği Testi kapsamında değerlendirildi. Kleber kışlık lastik, birçok farklı zemin koşulunda gerçekleştirilen testte 20 lastik arasında 3. sırada yer aldı.

Kleber Krisalp HP3 Test Sonuçları

Kleber Krisalp HP3 test kapsamında ünlü otomobil dergisi tarafından birçok farklı değerlendirmeye tabi tutuldu. Auto Bild Kış Lastiği Testi; kuru, karlı ve ıslak zeminde gerçekleştirildi. Aynı zamanda suda kızaklama, aşınma ve yuvarlanma direnci testleri de yer aldı. Kleber kışlık lastik deseninin ayrıntılı test sonuçlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Kategori Performans Yüzdesi

Kuru Zeminde Frenleme: %95.75
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti: %98.85
Islak Zeminde Frenleme: %90.29
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti: %95.89
Islak Daire Testi (Viraj Performansı): %97.3
Düz Yolda Suda Kızaklama Direnci: %94.44
Dönüşlerde Suda Kızaklama Direnci: %89.35
Karlı Zeminde Frenleme: %96.13
Karlı Zeminde Çekiş Gücü: %96.07
Karlı Zeminde Manevra Kabiliyeti: %98.1
Lastik Ömrü: %75.11
Yuvarlanma Direnci: 77.61

Kleber Krisalp HP3 Yorumlar

Auto Bild Kış Lastiği sonucunda tüm lastikler hakkında değerlendirmeler paylaşılıyor. Lastik uzmanlarının Kleber Krisalp HP3 yorumları ise büyük oranda olumlu. Uzmanlardan övgü toplayan Kleber kışlık lastik, yüksek kış performansına sahip iyi fiyatlandırlmış bir ürün olarak değerlendirildi. Lastiğin karlı zeminlerde dinamik manevra kabiliyetine sahip olduğu belirtildi. Kleber Krisalp HP3, aynı zamanda yüksek suda kızaklama direnci, düşük gürültü ve yüksek konfor seviyesi ile de öne çıktı. Uzmanlar, yalnızca lastiğin ıslak zeminlerde az da olsa understeer yapabildiğini belirtti.

Kleber Krisalp HP3 Özellikleri

Fransız marka Kleber Lastikleri, Avrupa’nın en büyük 6. lastik üreticisidir. Ülkemize son yıllarda ithal edilmeye başlasa da 1910’da kurulmuş köklü bir markadır. Dağıtım faaliyetleri, lastik devi Michelin bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Kleber Krisalp HP3, özel bileşik ve desen tasarımı ile karlı, buzlu ve ıslak yollarda yüksek yol tutuşu sağlayabilmektedir. Sırt üzerindeki kılcallar çekiş gücünü yükseltmektedir. Kleber kışlık lastik, yönlü desen tasarımı ile hızlı su tahliyesi sağlayabilmektedir. Islak zeminlerde çekiş gücünü yükselten bu özellik, aynı zamanda suda kızaklama riskini düşürmektedir. 2021 Auto Bild Kış Lastiği Testi sonuçları da ürünün yüksek performansını kanıtlıyor.