Goodyear Eagle F1 SuperSport Lastikler Lotus’un Tercihi 1

Goodyear Eagle F1 SuperSport Lastikler Lotus’un Tercihi

Goodyear Eagle F1 SuperSport lastikler, ünlü İngiliz spor otomobil üreticisinin yeni aracı Lotus Emira için seçildi. Üstün performanslı Goodyear yaz lastiği, aracın ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde optimize edildi. Emira, Lotus sürücülerinin talep ettiği üstün performansı ve sürücüler için filtrelenmemiş geri bildirimi sunmak için geliştirildi. Yeni araç, markanın öncülük ettiği ve şirketin spor araba DNA’sının ayrılmaz bir parçası olmaya devam eden yeni bir hafif, bağlı alüminyum şasi üzerine inşa ediliyor. Lotus, şirketin efsanevi sürüş, manevra kabiliyeti ve çeviklik odağını desteklemek için çok özel gereksinimleri karşılayan bir lastik geliştirmek için Goodyear ile çalışmayı seçti. Lotus Emira, iki benzinli motor seçeneği ile sunuluyor: turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli ve 360 ​​ile 400 hp arasında güç çıkışlarına sahip süper şarjlı 3.5 litrelik V6. Emira, aynı zamanda; İngiliz üretici tamamen elektrikli araçlar üretmeye başlamadan önce son içten yanmalı model.

Goodyear Eagle F1 Supersport Özellikleri

Goodyear Eagle F1 Supersport, lastik üreticisinin en yeni UUHP (ultra-ultra yüksek performans) lastiğidir. Powerline Teknolojisi ile karkas şeklini en iyi şekilde korumakta ve zeminde kapladığı alanı en üst düzeye çıkarmaktadır. Goodyear yaz lastiği, böylece spor otomobiller için gerekli olan yüksek hız dengesini sağlamaktadır. Bu, DualPlus Teknolojisi’ne sahip yenilikçi bileşik ile birleştiğinde, hem ıslak hem kuru zeminlerde olağanüstü performans ortaya çıkmaktadır. Goodyear Eagle F1 Supersport yaz lastiğinin performansı, Lotus Emira için özel olarak optimize edilmiştir. Önde 245/35ZR20, arkada ise 295/30ZR20 ebadında sunulan Goodyear yaz lastiği, aracın sürüş, yol tutuş ve direksiyon hissini optimize etmektedir. Lotus Emira için orijinal ekipman lastiği olarak sunulan ürünlerin yanak bölgesinde LTS işaretlemesi yer almaktadır.

Orijinal Ekipman Lastikleri Neden Önemli?

Lotus’un Araç Nitelikleri Direktörü Gavan Kershaw: “Lastikler; sürüş, manevra kabiliyeti, yol tutuşu, çeviklik ve stabilitenin uyum içinde çalışması gereken araç dinamiği denkleminin son derece önemli bir parçasıdır. Birinci sınıf araç dinamikleri ile referans sürüş performansı ve manevra kabiliyeti, marka DNA’mızın anahtarı olduğu Lotus için lastik seçimi hayati önem taşıyor. Tüm Lotus otomobillerinde olduğu gibi; lastikler, süspansiyon ve kinematik dâhil olmak üzere araç dinamiklerine katkıda bulunan tüm alanlarda son derece yüksek hedeflerimize ulaştmayı sağlamak için kapsamlı testler gerçekleştirdik. Goodyear ile özel olarak geliştirilmiş bu lastik üzerinde çalışmak, bu hedeflere ulaşılmasını sağladı.”

Goodyear Orijinal Ekipman Departmanı Genel Müdürü Hans Vrijsen: “Lotus Emira için Goodyear Eagle F1 SuperSport’u seçilmesiyle Lotus ile tekrar ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Lotus’un araç dinamiğinde en yüksek standartları belirlediği kabul ediliyor ve Goodyear yaz lastiği desenimizi mükemmel eşleşme olarak tercih ettiler.”

Lotus ve Goodyear İşbirliği Başarılı Geçmişe Sahip

İki marka arasında Goodyear Eagle F1 SuperSport yaz lastiği ile sağlanan ortak geliştirme süreci, uzun ve başarılı bir ortaklığı yeniden alevlendiriyor. Goodyear orijinal ekipman lastikleri, 1970’lerden 1990’lara kadar en ikonik Lotus otomobillerinin çoğunda kullanıldı. Spor arabalar; Elan, Elite, Eclat, Excel ve Roger Moore’un oynadığı James Bond filmi For Your Eyes Only’de bir simge haline gelen Lotus Esprit Turbo gibi birçok araçta Goodyear lastikleri tercih edildi. Goodyear ve Lotus, 1973’ten 1987’ye; 14 yıllık süre içinde 32 kez Formula 1 Grand Prix podyumunun en üst basamağını paylaştı. Lotus ve Goodyear işbirliğiyle Formula 1 yarışlarında Emerson Fittipaldi, Ronnie Peterson, Mario Andretti, Elio De Angelis Nigel Mansell ve Ayrton Senna gibi efsaneler öne çıktı.