Yokohama Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı’nda Zafer Sağladı 1

Yokohama Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı’nda Zafer Sağladı

Yokohama Advan lastikler, 27 Haziran’da ABD’nin Colorado bölgesinde düzenlenen 99. Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı yarışında iki kategoride de birincilik sağladı. İki bölümün şampiyonları, Pikes Peak Open Division’da 2015 Porsche BBI Turbo Cup’ı kullanan Raphael Astier ve Sergi Bölümü’ndeki 2021 Tesla Model S Plaid’i kullanan Randy Pobst idi. Yarışlarda slick lastik Yokohama Advan A005 ve A052 lastikler kullanıldı. Yokohama Advan A052, pistlerin yanı sıra; gündelik olarak da kullanılabiliyor.

2021 Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı Sonuçları

Yokohama Advan lastikler, iki kategoride birinciliğe ek başarılar da sağladı. Codie Vahsholtz, babası Clint’in geçtiğimiz yıl Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı genel şampiyonluğunu yakalarken kullandığı 2013 Ford Open otomobilinde yarışarak “Open Wheel” kategorisinde 2. oldu. Aynı zamanda motorsporları mücadelesinin Time Attact 1 kategorisinde de Yokohama Advan lastikleri ile donatılmış bir otomobil 3. sırada yer aldı. Bunun yanı sıra; tüm yarışmacıların Yokohama Advan A052 lastikleri ile donatılmış araçlarla yarıştığı Porsche Cayman GT4 Clubsport’ta Tanner Foust birinci oldu.

Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı Nedir?

Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı, 1916 yılına dayanan uzun ve şanlı geçmişi olan bir motorsporları serisidir. “Bulutlara Yarış” ismi ile de bilinen seri, 2.862 metre yükseklikte başlamakta ve 4.300 metre yükseklikte bitmektedir. Yokohama lastikleri ile geçmişte yarışan otomobiller içerisinde 2010’dan 2012’ye kadar üç yıl üst üste sınıf şampiyonluğunu kazanan ve her birinde elektrikli otomobil rekoru kıran bir araç da bulunuyor. Ayrıca; yukarıda belirtildiği gibi Yokohama Advan A005 lastikler ile donatılmış 2013 Ford Open da geçtiğimiz yılın genel şampiyonluğunu elde etti.

Yokohama Advan Lastikler Hakkında

Yokohama Advan serisi içerisinde Japon menşeili lastik üreticisinin amiral gemisi lastikleri yer alıyor. Bu serideki lastikler, yalnızca Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı gibi yarışlarda kullanılmak üzere geliştirilmiyor. Bu Yokohama yaz lastiği serisinde günlük kullanım için uygun lastikler de bulunuyor. Bunlar arasında Yokohama Advan Sport V105, V103S, Advan Fleva V701 yer alıyor. Japon premium lastik üreticisi tarafından geliştirilen bu ürünler, üst düzey yol tutuşu ve sportif performans sergiliyor. Bunun yanında; motorsporları serisinde kullanılan Yokohama Advan A052, hem pistlerde hem yollarda kullanım için geliştiriliyor.