Michelin X Multi Kamyon Lastiği Ürün Yelpazesi Genişliyor 1

Michelin X Multi Kamyon Lastiği Ürün Yelpazesi Genişliyor

Taşımacılık alanında oldukça popüler olan Michelin X Multi kamyon lastikleri ürün yelpazesi, X Multi Z (çok konumlu) ve X Multi D (çeker) lastiklerin 315/80 R22.5 ebadının üretilmesiyle genişliyor. Aynı zamanda seriye iki yeni yüksek yük taşıma kapasiteli lastik ekleniyor: Michelin X Multi HLZ (çok konumlu) ve X Multi HLT (treyler) lastikleri özellikle vinç monteli tırlar ve tomruk kamyonları için geliştirildi. Bu lastikler 385/65 R22.5 ebadında sunuluyor.

315/80 R22.5 Michelin X Multi Z ve X Multi D Lastiklerin Avantajları

Aynı ebattaki X MultiWay 3D lastiklerin yerini alan 315/80 R22.5 Michelin X Multi Z ve D lastikler, pazardaki önemli talebi karşılamak için piyasaya sürüldü. Michelin tarafından gerçekleştirilen dahili testler, genellikle ön aksta kullanılan çok konumlu lastik X Multi Z’nin %15, çeker lastiği X Multi D’nin ise %10’a dek daha fazla kilometre ömrü sunduğunu gösterdi. Her iki Michelin kamyon lastiği de bir dizi patentli teknoloji ile sunuluyor.

Michelin X Multi D ve X Multi Z Yenilikçi Teknolojilerle Sunuluyor

Michelin X Multi Z her koşulda ve kullanım ömrünün sonuna dek yüksek yol tutuşu sağlayan Regenion desen tasarım teknolojisine sahip. Bunun yanı sıra; lastiğin etrafına sarılmış bir çelik tel olan InfiniCoil, lastiğin kilometre potansiyelini ve yakıt verimliliğini arttırıyor. Aynı zamanda yeni bir materyal olan Forcion; aşınma, kesilme, parçalanma ve kopmaya karşı dayanıklılık sağlıyor. Michelin X Multi D lastikleri de X Multi Z gibi “Regenion” teknolojisinden yararlanıyor. Aynı zamanda Michelin’in Powercoil ismini verdiği güçlü çelik teller, karkasın daha hafif olmasını sağlarken, yuvarlanma direncini azaltıyor ve daha uzun ömür sağlıyor.

Yeni Michelin X Multi HLZ Aks Başına 10 Ton Yük Taşıyabiliyor

Michelin, yeni yüksek yük taşıma kapasiteli lastikleri piyasaya sürerek vinç donanımlı tırlar ve tandem akslı treyler operatörlerinden gelen talebi karşılıyor. Yeni lastikler, aynı zamanda Michelin X Multi serisinin ayırt edici çok yönlülüğünün ve dayanıklılığının tüm avantajlarını sağlıyor. Yeni Michelin X Multi HLZ, yerine geçtiği 385/65 R22.5 X MultiWay HD XZE’ye kıyasla %30 oranında daha fazla potansiyel kilometre sunarken; aks başına 10 ton yük taşıma kapasitesiyle öne çıkıyor. Bu lastikler, ülke çapında taşımacılık sırasında karşılaşılan her türlü yol koşulunda kullanılmak üzere tasarlanıyor. Michelin X Multi serisinde yer alan yeni lastikler, kanalları düşük derinliğe sahipken üstün kilometre performansı sunmalarını sağlayan özel bir kauçuk bileşiği ile üretiliyor.

Yeni Michelin X Multi HLT %25 Daha Fazla Kilometre Ömrü Sağlıyor

Yüksek dayanıklılığa sahip kamyon lastikleri serisini treyler aksı için geliştirilen Michelin X Multi HLT tamamlıyor. Bu ultra güçlü treyler lastiği, aks başına fazladan bir ton taşıma kapasitesine sahip. Lastik sırtında ise daha uzun bir ömür için Regenion ve Carbion teknolojileri kullanılıyor. Michelin, daha düşük yuvarlanma direncinin yanı sıra, önceki modele kıyasla yüzde 25’e kadar daha fazla kilometre performansı sunuyor.

Michelin X Multi Lastikleri Zorlu Kış Koşullarında Kullanılabiliyor

Tüm yeni Michelin X Multi lastikleri, karlı koşullarda gerçekleştirilen zorlu testlerin sonucunda yanak bölgelerinde 3PMSF (3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi) sembolünü taşıyor. Lastikler, yalnızca 2 mm diş derinliği kaldığında dahi 3PMSF sembolüne sahip lastiklerin tüm avantajlarını sunmaya devam ediyor. Böylece sert kış şartlarında da yüksek güvenlik sağlanıyor.