Pirelli Lastikleri Pagani Utopia Süper Otomobil ile Işıldıyor 1

Pirelli Lastikleri Pagani Utopia Süper Otomobil ile Işıldıyor

Pirelli lastikleri için halihazırda lüks spor otomobiller adına geliştirilmiş lastikler performansları ile göz doldurur şekilde araçları donatmaktadır. Horacio Pagani’nin eseri Utopia modeli, özel olarak Pirelli P Zero Corsa lastikleriyle donatılmış bir hiper otomobil ile performans sergilemektedir. Pirelli, bu özel lastikleri en üst düzeyde kontrol, araç içi konfor sağlamak ve aracın sürüş dinamiklerini geliştirmek için geliştirmiştir.

Pirelli Lastik Üreticisinin Pagani Utopia için Geliştirdiği Lastikler

Pirelli lastik üreticisi, Pagani Utopia için P Zero Corsa modelinin sanal teknoloji kullanılarak geliştirilmesine öncülük etti. Motor sporlarında öncülük eden ve daha sonra otomobil ürünlerine aktarılan bu yaklaşım, Pirelli’nin dijital bir lastik modeli oluşturmasına ve fiziksel bir prototip oluşturmadan önce bunu test etmesine olanak tanıdı. Geleneksel süreçten daha hızlı, daha sürdürülebilir ve daha verimli olan bu metodoloji, Pirelli için bir lastiği üreticinin tam spesifikasyonlarına göre hassas bir şekilde tanımlamasına ve ardından sanal olarak test etmesine olanak tanıyor.

P Zero Corsa Lastiklerinin Özellikleri Nedir?

Pirelli, Pagani Utopia’nın hedeflerini karşılamak için P Zero Corsa lastiğini seçmişti. Bu lastik, motor sporlarında öğrenilen tüm dersleri tam olarak kullanır ve tüm sıcaklıklarda ve her yol yüzeyinde yüksek güç ve tork çıkışlarıyla başa çıkabilir. P Zero Corsa deseninin çok yönlülüğü, Utopia projesinin ayrılmaz bir parçası olarak araç içi konforu sağlamak için geliştirildi. Sürüş dinamikleri, ön ve arka için iki farklı ebatta lastiklerle geliştirilmiştir: önde 265/35ZR21 ve arkada 325/30ZR22. Daha soğuk koşullar için özel olarak üretilmiş bir P Zero Kış lastiği de mevcuttur.

Pirelli’nin Pagani ile İş birliği Nasıl Gelişti?

Pirelli’nin Pagani ile iş birliği on yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve en son teknolojiyi en yeni stille birleştirme misyonu ile karakterize etmektedir. Zonda için P Zero lastikleri, Huayra Roadster BC için P Zero Trofeo R ve şimdi de Utopia için en yeni P Zero Corsa bu iş birliğinin en önemli parçaları oldu. Bir sonraki bölüm için çalışmalar ve geliştirmeler devam ederken, işbirliği de tüm hızıyla ilerlemektedir.