Goodyear Lastikleri Nascar 125. Yılı İçin Ürettiği Lastiğini Tanıttı 1

Goodyear Lastikleri Nascar 125. Yılı İçin Ürettiği Lastiğini Tanıttı

Goodyear Lastikleri, Nascar yarış organizasyonunun bu yıl 125. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Goodyear lastikleri kutlama amacıyla, 1898 yılında yaratılan Goodyear logosunun (kanatlı sandalet giyen tanrı Mercury’nin ayağı) yer aldığı eski bir yanak tasarımına sahip NASCAR yarış lastiğinin özel bir versiyonunu sunuyor. Hatıra niteliğindeki 3.500 adet lastik 12-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında Güney Carolina’daki Darlington pistinde düzenlenecek yarışlarda kullanılacak. Bu yıl Darlington Raceway’de NASCAR yarışlarının 75. yıldönümü ve Goodyear 1954’ten beri şampiyona yarış lastiği tedariğini sağlıyor.

Goodyear Yarış Lastikleri Nascar ile Olan Ortaklığı Nasıl Değerlendiriyor?

Goodyear Yarış Lastikleri Genel Müdürü Stu Grant, “Bu özel hafta sonunun bir parçası olmaktan ve iki efsanevi organizasyon olan NASCAR ve Goodyear yarış lastikleri arasındaki olağanüstü ortaklığı bir kez daha kutlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Eşsiz yanak tasarımı, birlikte muhteşem bir geçmişe sahip olmamızın ve ortak motor sporları sevgimizin onuruna yaratıldı.” Açıklamalarında bulundu.

Nascar ve Goodyear Lastikleri Arasındaki İşbirliği Uzun Nitelik Taşıyor

Amerikalı lastik üreticisi Goodyear, 1898 yılında kuruldu ve 2022 yılında şirket üç ulusal NASCAR serisi ile olan ortaklığını bir kez daha genişleterek ve güçlendirerek yeni sezona giriyor. Şu anda Goodyear ile NASCAR arasındaki işbirliği, motor sporları dünyasındaki en uzun işbirliklerinden birisi niteliğini taşıyor.