Goodyear Yeni Otobüs Lastikleri Geliştirmeye Başlıyor 1

Goodyear Yeni Otobüs Lastikleri Geliştirmeye Başlıyor

Goodyear UrbanMax Commuter lastikleri, hem standart hem de elektrikli şehir içi ve banliyö otobüsleri için tasarlanmaktadır. Goodyear, uzun yol ve şehir içi lastikleri arasında yer alan yeni Goodyear UrbanMax Commuter otobüs lastikleri ile binek araç desen yelpazesini genişletti. Bu yenilik hem şehir içi taşımacılık hem de banliyölerdeki park alanlarından yolcu alan otobüsler için tasarlanmıştır. Avrupa’da, belediye yetkilileri şehir sokaklarındaki trafiği azaltmaya ve hava kalitesini iyileştirmeye çalıştıkça bu tür güzergahlar daha yaygın hale gelmektedir.

Otobüs Lastikleri İçin Goodyear Sürdürülebilirliği Önemsiyor

Goodyear UrbanMax Commuter otobüs astikleri, modern şehir içi toplu taşımalar düşünülerek tasarlanmıştır. Goodyear Electric Drive Ready etiketi, elektrikli araç kullanımı için uyarlandıklarını göstermektedir. Şirkete göre, 2022 yılının ilk yarısında emisyonsuz araçlar Avrupa’daki otobüs satışlarının %30’unu oluşturdu ve 2027 yılına kadar Avrupalı düzenleyiciler içten yanmalı motorlara sahip otobüslerin piyasaya sürülmesini yasaklamayı planlıyor.

Goodyear Urbanmax Commuter Otobüs Lastikleri Özellikleri Nasıl?

Goodyear, yeni lastiklerin her tür otobüs için uygun olduğunu, bunun da taşıyıcıların gerekli lastik envanteri miktarını azaltmasına ve lastik yönetiminin verimliliğini artırmasına olanak tanıdığını vurguluyor. Buna ek olarak, lastikler elektrikli araçlara geçiş yapan filolar için idealdir ve aks başına 8 tona çıkarılan yük kapasiteleri, modern elektrikli otobüsler için takılmaya olanak tanımaktadır. Yeni lastikler dayanıklılığı artırmak ve hasar riskini azaltmak için güçlendirilmiş bir yapıya sahipken, tedarikçilerin, bayilerin ve filo operatörlerinin verimliliğini artırmak için lastiklerin içine RFID etiketleri yerleştirilmiştir. Çipler, lastiklerin sayısı ve durumu hakkında doğru veriler sağlar ve lastikle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda operatör bilgilendirileceği için rutin kontrollerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Goodyear UrbanMax Otobüs Lastiği Desen Yapısı Nasıl?

Goodyear UrbanMax Commuter’ın sırt deseni, aşınmayı azaltmak, çekiş ve dengeyi artırmak için Intellimax Kanalları ve durma mesafesini azaltmak için Flexomatic Kanalları içermektedir. Birbirine kenetlenen 3D kılcal kanallar blok hareketini sınırlayarak lastik ömrünü uzatır ve ayrıca kış koşullarında çekişi artırır (lastiğin yıl boyunca kullanıma uygunluğu yanaklardaki 3PMSF işaretiyle belirtilir). Lastikler ayrıca filo maliyetlerini, kaynak tüketimini ve atıkları azaltacak şekilde tamamen kaplanabilmektedir.

Goodyear Otobüs ve Kamyon Lastikleri Çevre Dostu

Goodyear Kamyon Lastikleri Avrupa Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski, “Goodyear, şehirlerarası taşımacılığın popülaritesi arttıkça ürün yelpazesini genişletiyor ve yeni UrbanMax Commuters en son teknolojik yenilikleri içeriyor” dedi. “Otobüsler Avrupa şehirlerinin karbondan arındırılmasında önemli bir rol oynuyor ve yeni lastikler sıfır emisyonlu araçlarda iyi performans gösteriyor ve 3PMSF sertifikasının da kanıtladığı gibi tüm yıl boyunca yüksek yol tutuşu sağlıyor.”