Toyo Firması Taksiler için Özel Dört Mevsim Lastikler Geliştiriyor 1

Toyo Firması Taksiler için Özel Dört Mevsim Lastikler Geliştiriyor

Toyo lastikleri, popüler ticari dört mevsim lastiği Toyo Celsius deseninin Japonya’daki taksi şirketleri tarafından kullanılmak üzere özel olarak uyarlanmış çığır açan bir versiyonunu tanıttı. Bu özel ticari lastiklerin Ağustos 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Japon taksi pazarının değişken taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlandı.

Neden Ticari Lastik Segmentinde Taksi için Çözüm Üretildi?

Japonya’daki taksi araçları, gün boyunca yolcu taşıyan birincil toplu taşıma aracı olarak hizmet verdikleri için sürekli kullanıma maruz kalmaktadır. Bu aralıksız kullanım, standart binek araç modellerine kıyasla önemli ölçüde daha yüksek günlük kilometre kat edilmesi sonucunu doğuruyor. Toyo lastikleri ise dört mevsim çözümünün taksi filoları için cazip bir çözüm sunduğunu, iki yılda bir lastik değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırdığını ve böylece hem zamandan hem de paradan tasarruf sağladığını kabul etmektedir.

Toyo Celsius 4 Mevsim Ticari Taksi Lastik Özellikleri Nasıl?

Toyo lastikleri, taksi hizmetlerinin zorlu taleplerini karşılamak için Celsius dört mevsim ticari taksi lastik serisine birkaç önemli iyileştirme eklemiştir. Bu lastikler, karlı yüzeylerde üstün performans gösteren 3PMSF (Three Peak Mountain and Snowflake) işaretini taşımaktadır. Toyo mühendisleri, lastiğin ömrünü uzatan, aşınma direncini artıran yeni bir kauçuk bileşimi geliştirdi. Ek olarak, Toyo Celsius dört mevsim lastik sahip olduğu asimetrik sırt deseni sayesinde sadece kuru ve ıslak yollarda etkili frenleme sağlamakla kalmaz, aynı zamanda karla kaplı yüzeylerde mükemmel çekiş gücünü garanti eder.

Toyo Dört Mevsim Lastik Kullanmanın Avantajları Neler?

Toyo lastikleri, Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan ve geleneksel olarak ılıman kışların yaşandığı kentsel alanlarda bile beklenmedik yoğun kar yağışı örneklerini vurgulayan araştırmaya atıfta bulunuyor. Bu durum, geleneksel yaz lastikleriyle donatılmış sürücüler için zorluklar yaratıyor. Toyo, dört mevsim lastik kullanımının bu tür öngörülemeyen hava koşulları için ideal olduğunu ve ani kar yağışı durumunda bile güvenli sürüşe olanak sağladığını vurguluyor. Ayrıca, mevsimler arasında lastik değiştirmek zorunda olmamanın rahatlığı, dört mevsim lastikler için olan talebin artmasına katkıda bulunarak satışların sürekli büyümesine yol açmıştır.