Hankook Akıllı Lastik Teknolojisini Geliştirmeye Devam Ediyor 1

Hankook Akıllı Lastik Teknolojisini Geliştirmeye Devam Ediyor

Hankook lastikleri tarafından akıllı lastik çözümleri geliştirilmesine katkı amacıyla otonom sürüş teknolojisi geliştiren Koreli startup 3Secondz satın alındı. Güney Koreli lastik üreticisi Hankook, bu teknolojiyi satın alarak lastik ve araç geliştirme alanlarında önemli avantajlar elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu gelişmeler, gelecekte üretici firmaların robot sürücülü araçlar üretmesi ve lastik teknolojilerini yenilikçi yönden geliştirmesine destek olacaktır.

Hamkook Tarafından Satın Alınan 3Secondz Kimdir?

Güney Koreli lastik üreticisi Hankook tarafından satın alınan 3Secondz 2016 yılında kurulmuştur. CEO Kim Jae-woo tarafından, gerçek zamanlı sürüş verileri toplama cihazı XYRO ve kontrol ve sürüş verileri geliştirilmiştir. Ayrıca analiz yazılımı TeamSolution da dahil olmak üzere gelişmiş sürüş verilerine dayalı sürücüye özel otonom teknolojiler üretmektedir.

Hankook Lastikleri 3Secondz Ortaklığı Ne Zaman Başladı?

İki şirket 2020’den bu yana ortaktır ve Hankook, 3Secondz’un gerçek zamanlı test aracı kontrol sistemini ve insansız test çözümlerini Hankook Tire & Technology’nin Technoring lastik test pistinde uygulamaktadır. Haziran 2022’de 3Secondz, Hankook Technoring’in çakıllı yol bölümünde bir lastiğin kavrama ve dayanıklılık seviyelerini kontrol edebilen otonom bir test sürüşü aracı kullanmıştır.

3Secondz Çalışanları Hankook Transferiyle Katkı Sunacak

Hankook lastiklerinin, firmayı satın alma işleminin tamamlanmasının ardından, otonom sürüş teknolojisi geliştirmeden sorumlu 3Secondz çalışanları için aksiyon alınacak. Mobilite teknolojisi projelerinin geliştirilmesine devam edilmesini sağlamak üzere Hankook’a transfer edilecek. Şirketler bu sayede gelecekteki otonom sürüş ve akıllı lastik geliştirme teknolojilerini hızlandırmayı hedefliyor. Şirketler ayrıca Hankook Technoring kontrol çözümlerinin geliştirilmesi üzerinde de çalışacak.

Hankook CEO’su Satın Alımın Ardından Neler Söyledi?

Hankook Lastikleri CEO’su Seong-Jin Kim; “Bu satın almanın Hankook & Company’nin mobilite alanında yapay zekâ ile ilgili teknolojilere öncülük etmesini sağlayacaktır. Bu yüzden çok heyecanlıyız ve gelecekteki çeşitli işlerde 3Secondz ile güçlü sinerjiler yaratmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.