Hankook Sepang 12 Saat Dayanıklılık Yarışı için Tedarikçi Oldu 1

Hankook Sepang 12 Saat Dayanıklılık Yarışı için Tedarikçi Oldu

Güney Koreli premium lastik markası Hankook, Malezya’da düzenlenen dayanıklılık yarışı etkinliği Sepang 12 Hours’un tek resmi tedarikçisi oldu. Sepang 12 Hours motor sporları etkinliği, 3 ve 5 Mart 2023 tarihlerinde geri dönüyor. Sevilen otomobil yarışı etkinliği, Top Speed ve Sepang International Circuit (SIC) arasındaki bir ortaklık sayesinde Güney Doğu Asya’ya geri geliyor.

Hankook Lastikleri tarafından sponsor olunan etkinlik, daha önce Malezya Merdeka (Binyıl) Dayanıklılık Yarışı olarak da biliniyordu. 2016’dan beri düzenlenen motor sporları etkinliği, 8 saatlik kısaltılmış bir versiyonda gerçekleştirilecek. Hankook, motor sporları alanında geniş tecrübe ve tanınırlığa sahip.

Güney Koreli premium lastik markası, yarıştaki her kategori için tedarikçi olacak. Tüm araçlarda markanın yüksek performans serisine ait Hankook Ventus lastikler kullanılacak. Hankook yarış lastikleri, Sepang’ın birinci sınıf tesisine uygun potansiyeli en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak.

Güney Koreli premium lastik markası, dünyanın dört bir yanındaki motor sporları etkinlikleri için lastik tedarik ediyor. Hankook, böylece gelecek vaad eden takım ve sporcuları da desteklemeyi amaçlıyor. Marka, küresel olarak 70’in üzerinde motor sporları takımı ve şampiyonasına katkı sağlıyor.

Hankook, motor sporları arenasında geniş deneyimi ve tanınırlığı ile yarışa katılan her kategori için lastik tedarik edecek. Lastikler, katılan tüm otomobillerin Sepang’ın birinci sınıf tesisine uygun potansiyeli en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak. Tüm araçlar, Hankook Ventus serisine ait yüksek performanslı lastikler ile donatılacak.

Gelecek vaat eden yarış takımları ve sürücüler için sponsor olan Hankook, hayranların heyecanlı anlarına daha fazla heyecan katıyor. Güney Koreli premium lastik üreticisi, küresel motor sporları kültürünü besleme vizyonu ile uzun süredir hareket ediyor.