Hankook, GM tarafından yılın tedarikçisi seçildi.

Hankook “Yılın Tedarikçisi” Seçildi

Hankook Lastikleri, General Motors’un 28. Yılın Tedarikçisi ödül töreninde 2019 yılı için ödüle layık görüldü. Başlangıçta Mart’ta gerçekleşmesi planlanan tören, Covid-19 nedeniyle 24 Haziran tarihinde sanal olarak gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında General Motors, “şirketin beklentilerini sürekli aşan, olağanüstü değer yaratan veya şirkete yenilikler getirmiş olan” 15 ülkeden en iyi 116 tedarikçiyi ödüllendirdi. Hankook, lastik kategorisinde ödüllendirilen firmalar arasında yer aldı.

Hankook Küresel Ekip Tarafından Değerlendirildi

Hankook ve diğer Yılın Tedarikçisi ödülü kazananları, General Motors firmasının satın alma, mühendislik, kalite, üretim ve lojistik alanlarında yöneticilerinden oluşan küresel bir ekip tarafından seçildi. Kazananlar; “Ürün Satın Alma, Global Satın Alma ve Üretim Hizmetleri, Müşteri Hizmetleri ve Satış Sonrası ile Lojistik” kategorilerindeki performanslarına bağlı olarak seçildi.

Hankook ile GM İşbirliği Uzun Yıllara Dayanıyor

Hankook Lastikleri’nin orijinal ekipman bölümü başkanı Hyunjun Cho: “Şirket olarak; General Motors tarafından “Yılın Tedarikçisi” olarak tanınmaktan onur duyuyoruz. GM ürünleri için en kaliteli, yenilikçi lastikler oluşturma fırsatına sahip olduğumuz için mutluyuz ve uzun zamandır devam bu işbirliğine yeni katkılar sağlamak için sabırsızlanıyoruz.”

General Motors Tedarikçilerine Teşekkür Etti

General Motors Global Satın Alma ve Tedarik Zinciri başkan yardımcısı Shilpan Amin: “Tedarikçilerimiz, müşterilerimizin hak ettiği ürünleri, hizmetleri ve deneyimleri sunmada kilit rol oynamaktadır. Ödüllü tedarikçiler, bu konuda beklentilerimizin çok ötesine geçmiştir.”

Amin bunun yanı sıra; Covid-19 gündemi ile ilgili de konuştu: “Bu noktada Covid-19’un etkilerini azaltmak için son birkaç aydaki çabalarından dolayı tüm tedarik tabanımıza teşekkür etmenin de önemli olduğuna inanıyoruz. Tedarikçilerimiz sadece üretim operasyonlarımızı güvenli bir şekilde yeniden başlatmamıza değil toplulukları güvende tutmaya yardımcı olmak için sağlık çalışanlarının ventilatör ve kişisel koruma ekipmanı ihtiyaçlarını karşılamamıza da yardımcı oldular.”