Yokohama Formula yarışlarını destekliyor.

Yokohama 2020’de Formula Yarışlarını Destekliyor

Yokohama, 2020 için motor sporları alanındaki planlarını açıkladı. Şirketin mevcut orta vadeli yönetim planı Grand Design 2020’de (GD2020) özetlenen strateji kapsamında; motor sporları faaliyetlerine katılım, yeni lastik teknolojilerinin geliştirilmesinde öncü olma çabası için büyük önem taşıyor. Yokohama, bu nedenle; 2020’de de Japonya’da ve dünyanın dört bir yanında, üst kategorideki yarışlardan taban yarışlarına kadar çok çeşitli etkinliklere katılım sağlıyor. Japon lastik devi, motor sporları alanına katılımı ile teknoloji arayışını desteklemenin yanı sıra; pazarın gelişmesine de katkı sağlıyor. Japon menşeili lastik üreticisi; 2020’de Japonya’da gerçekleşen Formula yarışları için lastik tedarik ediyor. Buna ek olarak; GT Touring, TCR, kart ve off-road turnuvalarını da destekliyor.

Yokohama Lastikleri Super Formula’da Kullanılıyor

Yokohama, 2016 yılından bu yana Japonya Super Formula Şampiyonası’nı destekliyor. 2020’de gerçekleşen yarışlar için ise Advan yarış serisi lastikleri tedarik ediliyor. Yokohama Advan A005, kuru zemin pistlerinde, Advan A006 ise ıslak zeminlerde kullanılıyor. Bu yıl Yokohama tarafından Japon Super Formula yarışları için tedarik edilen lastikler, ön aks için 270/620R13, arka aks için ise 360/620R13 ebadında sunuluyor.

Yokohama Super Formula Lights için Lastik Tedarik Ediyor

Yokohama, bu sene Advan lastiklerini Japon Super Formula Lights yarışları için de sunuyor. Bu yıl ilk defa başlatılan Super Formula Lights, “en iyi pilot olmak için geçiş yapısı” olarak görülen önceki Japanese Formula 3 serisinin bir devamı olma niteliğini taşıyor. Yokohama, yeni Formula yarışları için de aynı şekilde kuru zeminlerde Advan A005, ıslak zeminlerde Advan A006 lastiklerini tedarik ediyor. Ön lastikler; 200/50VR13, arka lastikler ise 240/45VR13 ebadında kullanılıyor.

Super-FJ Formula Yarışları için Advan Lastikleri Sunuluyor

Yokohama, Japonya Otomobil Federasyonu (JAF) tarafından kurulan yerel bir bölgesel şampiyona olan Japonya’nın Super-FJ Formula yarışları için de Advan lastiklerini tedarik ediyor. Seri, Japonya’nın kuzeyinde Tohoku’dan güneyde Kyushu’ya kadar Japonya’nın dört bir yanındaki büyük pistlerde yapılan yarışları içeriyor.