Michelin Motorsporları ile Yakıt Hücresi Çalışmalarını Hızlandırıyor 1

Michelin Motorsporları ile Yakıt Hücresi Çalışmalarını Hızlandırıyor

Michelin, otomotiv ekipman üreticisi Faurecia ile kurduğu ortak girişim olan Symbio sayesinde MissionH24 projesinin ortağı oldu. Michelin, motorsporları alanını aynı zamanda çevreye yarar sağlayacak projeler için de bir laboratuvar olarak kullanıyor. MissionH24, dayanıklılık yarışlarında yakıt hücresi teknolojisini kullanarak sıfır emisyonlu hareketliliğin gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor. Lastik devi firma, Le Mans ile iş birliği neticesinde bu alandaki çalışmalarını hızlandırıyor.

Michelin Total ile İş Birliği Yapıyor

Michelin, bu adım ile projenin partneri Total ile iş birliği yapmış oluyor. H24Racing’in LMP H2G yarış prototipi, MissionH24 projesine iki yeni ortağının katılımını vurgulamak için Michelin, Symbio ve Total renklerini içeren yepyeni bir renkte olacak. Dayanıklılık yarışları (Endurance Racing) ve sim yarışlarını takip eden motorsporları tutkunları bu hafta sonu Le Mans 24 Hours Virtual’da otomobilin yeni görünümünü keşfedebilecekler.

Michelin ve Symbio Tercihli Ortaklar

Bu program, 2024 yılına kadar Le Mans’da yakıt hücresi-elektrik prototiplerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Eylül 2018’de ortaya çıkan MissionH24 projesi, ACO (Le Mans 24 Saat’in organizatörü Automobile Club de l’Ouest) ve yüksek güçlü yakıt hücreleri alanında öncü bir işletme olan GreenGT’nin bir girişiminin sonucu. Başlangıçta H24Racing renklerinde tanıtılan LMP H2G, dünyanın yakıt hücresi teknolojisi ile çalışan ilk elektrikli Le Mans Prototipi (LMP) olma özelliğine de sahip. Michelin ve Symbio, projeye tercihli ortaklar olarak katılım sağlıyor.

Michelin ve Le Mans Testlere Devam Ediyor

LMP H2G, bu hafta sonu gerçekleşecek Le Mans 24 Hours Virtual yarışında lider güvenlik aracı olarak görev yaptıktan sonra, 2020 programına, performansının ince ayarlarını yapmayı amaçlayan bir dizi testle devam edecek. Aynı zamanda, 2019’da olduğu gibi, H24Racing prototipleri ACO tarafından düzenlenen Michelin Le Mans Kupası’na katılacak. MissionH24 ile yakıt hücresi teknolojisinin gelişimi için önemli bir adım atılmış olacak.