Lucas Oil Off Road Yarışları 2. Tur Birincisi Mamer Oldu 1

Lucas Oil Off Road Yarışları 2. Tur Birincisi Mamer Oldu

Falken Takımı’nda 3. yılını geçiren Cole Mamer geçtiğimiz hafta sonu güçlü bir performans daha sunarak Lucas Oil Off Road Yarışları Serisi ikinci turunda Pro Lite Sınıfı’nda birincilik kazandı. 2020 sezonunun başlangıcı, San Bernardino’da oldukça popüler olan Glen Helen Yarış Pisti’nde gerçekleşti. Mamer, Ford aracı ve Falken Wildpeak A/T3W lastikleriyle başladı ve ilk turu başarılı bir şekilde bitirdi. Ancak, elektrikli gremlinler Cumartesi günü yarışı kesintiye uğrattı. Mamer, yarışı; bir eli ile direksiyonu tutarken, diğer eli ile de aracı ateşlemeyi sıfırlamak için uğraşırken bitirdi. Mamer, bunun oldukça stresli olduğunu ancak takımın sorunu çözmek için gece yarısından sonraya dek çalıştığını belirtti. Bu sayede; Pazar günü Mamer, 2. tura katılabildi.

Mamer Off Road Yarışları Sırasında Yüksek Performans Sundu

Mamer Pazar günü yarış başlangıcından itibaren kimsenin başı çekmesine izin vermedi. Yarış başladığında, Mamer hızla gruptan ayrıldı. Ancak, araçları bir arada tutmak için yedinci turda zorunlu bir rekabet uyarısı yapıldı. İki tur sonra Mamer bir kez daha ileri gitti. Yorumcular, off road yarışları sırasında Mamer’ın virajlarda çok daha fazla çekiş gücüne ve daha iyi ivmeye sahip olduğunu söyledi. Tecrübeli sürücünün bu başarısında Falken Wildpeak lastiklerinin de etkisi oldu.

Falken Wildpeak Başarıda Etkili Oldu

Off road yarışları sırasında 1. tur’daki ateşleme sorunlarında bile, Mamer bir şekilde tur rekoru kırmayı başardı ve yol boyunca genel şampiyona için ek puanlar kazandı. Mamer, her şekilde o puanları alacağını söyleyerek güldü. Mamer: “Glen Helen gibi harika bir pistte yarışarak tekrar Batı Kıyısında olmak harika. Falken Wildpeak lastikler her zamanki gibi mükemmeldi. Yüksek yol tutuş seviyesi kesinlikle yarış boyunca bana bir avantaj sağladı. ”

Falken Lastikleri’nin hafif ticari araç ve arazi etkinlikleri süpervizörü, Brandon Barberena: “Görmeyi sevdiğimiz tür bir performans. Herkes Cole’un bu hafta sonu, özellikle 1. turdan sonra güçlü bir araçla geldiğini biliyordu. Bu şanssız elektrik sorunları olmasaydı, muhtemelen iki kupa ile eve giderdi.”

Lucas Oil Off Road Yarışları Kasım’a Dek Sürecek

Bir sonraki Lucas Oil Off Road Yarışları Serisi (LOORS) mücadelesinin 21-22 Ağustos tarihlerinde, MO, Wheatland, Lucas Oil Speedway’de 3. ve 4. turlar için yapılması planlanıyor. 2020 Lucas Oil Off Road Yarışları Serisi, Temmuz ayından Kasım ayına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nin Batı Kıyısında 10 tur ve off road şampiyonası içeren kısa süreli bir seri. Seride Pro Lite ve Pro 2 dahil olmak üzere dört profesyonel sınıf bulunuyor.