Marangoni Fabrikalar ve İş Gücünün Geleceğini Tartışmak İçin Toplanıyor 1

Marangoni Fabrikalar ve İş Gücünün Geleceğini Tartışmak İçin Toplanıyor

Bu hafta, İtalya’nın İktisadi Gelişme Bakanlığı’nın, Rovereto ve Ferentino’daki Marangoni S.P.A. tesislerinde iş gücü ve üretimin geleceğini tartışmak amacıyla bir toplantı düzenlendi.

 

Toplantıya kaplama uzmanlarının temsilcileri, yerel yönetim, sendikalar ve İtalyan Bankası’nın Medio Credito Centrale temsilcileri katıldı. Toplanan taraflar, Marangoni’nin mevcut sıkıntılarının üstesinden gelmek için verimliliği ve kaynak kullanımını optimize etme gibi birtakım etkin stratejileri ele aldı.

Bu tür önlemlerle Marangoni’nin, operasyonlarını yeniden yapılandırmaktan kaçınması ve ocak ayında önerdiği kısmi işten çıkarmaları tersine çevirmesi umuluyor. Marangoni; ayrıca, bunun her iki tesiste üretime geçiş sırasında, iş gücü için ücret artışı programları şeklinde bir yardım talebi olabileceğini belirtti.

Marangoni ve Vipal’in Yeni Ortaklığı

Marangoni ve Brezilyalı kaplama malzemesi tedarikçisi Borrachas Vipal SA arasında yeni bir ortaklık yoluyla sinerji ve üretkenliği en verimli düzeye ulaştırma amacıyla görüşmeler gerçekleşiyor.

Bu anlaşmanın imzalanması ile birlikte bu yıl içerisinde, yeniden kaplama sektöründe küresel bir lider yaratılması bekleniyor. Marangoni ve Vipal’ın ortak çalışmasının ilk aşaması, Amerika’daki faaliyetleri kapsayacak; ortaklar daha sonraki tarihlerde ise Avrupa’ya odaklanacaklar.