Michelin MotoE Yarışlarına Lastik Tedarik Ediyor 1

Michelin MotoE Yarışlarına Lastik Tedarik Ediyor

Michelin, yarış ve sürdürülebilir hareketliliğin ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğuna inanıyor. Grup, etkin bir şekilde motor sporlarını yeni teknolojiler üzerindeki çalışmaları için titiz, yüksek teknolojili bir laboratuvar olarak görüyor ve buna bağlı olarak “Her Şey Sürdürülebilir” planı ile birlikte çeşitli disiplinlere dâhil oluyor ve böylece hareketliliğin geleceğini şekillendirmede rol oynuyor. Michelin’in bu yaklaşımın iyi bir örneği, şirketin stratejik vizyonuna özellikle uyan MotoE yarışlarına katılımı. İspanya’nın Jerez kentindeki ikinci sezonuna başlamak üzere olan bu tamamen elektrikli motosiklet yarışları serisi, başından beri heyecan verici aksiyonu, yüksek teknolojik değerle birleştirmeyi başardı. Yarışlarda Energica Ego Corsa tarafından tasarlanan araçlarda Michelin motosiklet lastikleri kullanılıyor.

MotoE Kısa Sürede Birçok Takipçi Kazandı

MotoE yarışlarında kullanılan araç, MotoGP motosiklet yarışları dâhilinde kullanılan benzerlerinden daha ağır. Tork eğrisi elektrikli araçlara özgü ve anında maksimum güç sağlıyor. Sonuç olarak; bu yarışlar, Michelin’in hem lastik konstrüksiyonlarını anlaması hem de kullandığı malzemelerin özellikleri açısından gerçek bir ilerleme sağladı. MotoE , teknolojik alaka düzeyine ek olarak; deneyimli ve yetenekli sürücüleri bir araya getirmesi ile de Michelin’in ilgisini çekti. Dorna Sports tarafından grand prix motosiklet yarışları paketinin bir parçası olarak düzenlenen MotoE , coşkulu takipçileri toplamada zaman kaybetmedi.

MotoE İnovasyon Sunuyor

Hem ilgili bir yüksek teknoloji laboratuvarı hem de etkili bir sondaj panosu olarak MotoE yarışlarının önünde parlak bir gelecek var ve Michelin motosiklet lastikleri yeni sezonda daha da yenilikçi lastikler ile bu sezon büyümesine daha fazla katkıda bulunuyor. Michelin motor sporları direktörü Matthieu Bonardel: “MotoGP’nin kitlesi MotoE’yi heyecan verici, yenilikçi bir motosiklet yarışları serisi olarak görüyor. Şovun kalitesi, performans ve ekoloji kavramlarının inovasyon sayesinde nasıl el ele gidebileceğini gösteriyor.”

Michelin Motosiklet Lastikleri Motor Sporlarına Katkı Sağlıyor

Michelin Motor Sporları Direktörü Matthieu Bonardel: “Michelin’in motor sporlarında geliştirdiği teknolojiler, sürdürülebilir hareketliliğin ve çevreye saygının ileriye götürülmesine katkıda bulunuyor ve bu, spor ve sponsorluk programlarımızla ilgili stratejimiz açısından bir önkoşul. Motor sporları, bize son derece titiz koşullarda yeni teknolojileri test etme fırsatı veriyor ve geri bildirimleri analiz ederek araştırma ve geliştirme departmanına katkı sağlıyoruz. Bu şekilde motor sporları, tüm müşterilerimize fayda sağlayacak yenilikler hâline gelmek için yeni fikirlerin olgunlaşabileceği bir kuluçka makinesi olarak hizmet ediyor. Michelin’in MotoE yarışlarına katılımı, “Her Şey Sürdürülebilir” planımıza uygun. Bu tamamen elektrikli motosiklet yarışları şampiyonası, açılış sezonu boyunca büyük bir başarı elde etti. Michelin, bu yıl süreç devam ederken rolünü tekrar oynamaktan mutluluk duyuyor.”