SUV Araçlar için Yeni Goodyear Yaz Lastiği Piyasaya Sunuluyor 1

SUV Araçlar için Yeni Goodyear Yaz Lastiği Piyasaya Sunuluyor

ABD menşeili lastik devi, önümüzdeki yaz sezonu için 2011 yılında piyasaya sürülen EfficientGrip SUV serisinin devamı niteliğinde olacak bir bir Goodyear yaz lastiği piyasaya süreceğini duyurdu. Goodyear EfficientGrip 2 SUV ismi verilen yeni lastik, 2020’de sunulan Goodyear EficientGrip Performance 2 binek otomobil lastiği ile aynı desen tasarımına sahip. Lastik, SUV / CUV araçlar için geliştirildi.

Goodyear Yaz Lastiği Fren Mesafelerini Kısaltıyor

Yeni Goodyear yaz lastiği, özel sırt tasarımı ile yön stabilitesini arttırıyor ve direksiyon manevralarına hızlı tepki vermeyi sağlıyor. Lastiğin temas yüzeyinin genişletilmiş olması, kuru zeminlerde fren performansını güçlendiriyor. Sırt bloklarının esnekliğinin arttırılmış olması ise ıslak zeminlerde de fren mesafelerinin kısaltıyor. Frenleme sırasında, bloklar esniyor ve su, temas yüzeyinden daha kolay bir şekilde dışarı atılıyor.

Yeni Goodyear Yaz Lastiği %25 Daha Uzun Ömürlü

Goodyear EfficientGrip 2 SUV , yüksek esneklik sağlayan bileşiği ile ıslak ve kuru zeminlerde yüksek çekiş gücü sağlıyor. Suyun en etkin şekilde tahliye edilebilmesi, suda kızaklama riskini minimuma indiriyor. Lastik hamurunun esnekliği, geniş bir sıcaklık aralığında korunuyor. Böylece yol tutuşu artıyor ve lastiğin çatlama riski de azalıyor. Yeni Goodyear yaz lastiği Mileage Plus teknolojisi sayesinde %25 daha yüksek kilometre ömrü sunuyor.

Goodyear EfficientGrip 2 SUV Bağımsız Testlerde Değerlendirilecek

Goodyear EfficientGrip 2 SUV ile ilgili ebat bilgileri henüz açıklanmadı. Aynı zamanda yaz sezonuna kadar lastikler, çeşitli bağımsız testlerde değerlendirilecek. Lastiğin premium segmentte Michelin Latitude Sport 3, Nokian Hakka Blue 2 SUV, Continental ContiCrossContact LX2 vb. lastiklerle rekabet edeceği belirtiliyor. Goodyear, aynı zamanda iki hafif ticari araç lastiğini de pazara sunmaya hazırlanıyor: Yaz lastiği Goodyear EfficientGrip Cargo 2 ve dört mevsim lastği Goodyear Duramax Gen-2.